Szczepionka Covid-19, a przeciwciała. Czy jesteś pewien?

Szczepienia to temat bardzo osobisty. Nie dyskutuje z tym czy są potrzebne, czy są tam chipy – których brakuje w przemyśle (pewnie wszystkie poszły do szczepionek :D). Każdy ma swoje zdanie. Chciałbym w tym poście przedstawić przykład osoby, która przechorowała covid-19 oraz zaszczepiła się. Sprawdzimy na podstawie wyników krwi ilość przeciwciał wytworzonych na poszczególnych etapach. Zapraszam do sprawdzenia faktów.
Czytaj dalej Szczepionka Covid-19, a przeciwciała. Czy jesteś pewien?

Efektywna nauka – kluczem do sukcesu osobistego i zawodowego!

“Efektywna nauka” to termin, który dość często pojawia się w dyskursie nauczania czy w książkach o samorozwoju. Tymczasem co tak naprawdę oznacza? Czy da się jasno określić, czym efektywna nauka jest, a czy nie?

Czytaj dalej Efektywna nauka – kluczem do sukcesu osobistego i zawodowego!

Co to jest efektywna nauka?

Czym jest efektywna nauka?  Efektywna nauka to termin, który pojawia się często w kontekście szkoły, studiów, ale także różnorodnych kursów czy szkoleń pracowników. W dzisiejszych czasach jest szczególnie ważna, ponieważ kojarzy się z dobrym wykorzystywaniem czasu, którego ciągle mamy za mało.

Czytaj dalej Co to jest efektywna nauka?

Szybkie czytanie dla dzieci, czy warto?

Chcesz aby Twoje dziecko zrobiło karierę? Wyślij je na kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki dla dzieci.

 

Każdy kochający dziecko rodzic chce, aby radziło sobie ono w życiu jak najlepiej i aby jak najwięcej osiągnęło zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej. Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki dla dzieci to szansa na to, aby bardzo pomóc młodemu człowiekowi w tej pierwszej sferze. Ćwicząc umiejętności skupienia na tekście, przyswajania informacji, koncentracji i tempo czytania będzie w przyszłości miało zdecydowaną przewagę nad konkurentami którzy takiego kursu nie przechodzili.

Czytaj dalej Szybkie czytanie dla dzieci, czy warto?

Sztuka koncentracji

Jak się skoncentrować mieszkając w akademiku lub z licznym rodzeństwem?

 

Tam gdzie jest dużo ludzi poziom hałasu jest bardzo wysoki, dlatego znalezienie sposobu na to jak się skoncentrować w takim otoczeniu może wydawać się zadaniem karkołomnym. Cóż – na pewno nie jest to łatwe, nie jest też jednak niemożliwe jak możemy czasami usłyszeć. Poniżej omówimy kilka sposobów, które powinny zadziałać. Co prawda nie będą skuteczne u każdego, bo wszyscy jesteśmy inni i mamy różne konstrukcje psychiczne, ale jeśli jeszcze nie znaleźliśmy swojej metody na pewno warto je przetestować.

Czytaj dalej Sztuka koncentracji

Jakie są sposoby na szybkie czytanie?

Jak nauczyć się szybkiego czytania? Najskuteczniejsze sposoby.

 

O tym, że szybkie czytanie może okazać się niezwykle przydatną umiejętnością nikogo nie trzeba przekonywać. Im więcej informacji jesteśmy w stanie wyciągnąć z tekstu i im szybciej potrafimy je przetworzyć tym lepsze otrzymujemy oceny na studiach, szybciej zdobywamy nowe kwalifikacje, uczymy się języków etc. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czytanie jest umiejętnością którą można trenować, podobnie jak np. bieganie. W jaki sposób możemy poprawić swoje tempo i zdolność rozumienia tekstu?

Sposoby na szybkie czytanie:

 

Czytanie dla przyjemności

          To mało efektowna, ale na dłuższą metę niezwykle skuteczna metoda. Trening jest tym bardziej efektywny im więcej przyjemności z niego czerpiemy. Spróbujmy zastąpić telewizor książką albo przynajmniej czasopismem, czytajmy spokojnie, uważnie, swoim tempem. Możemy w tle puścić muzykę relaksacyjną ale nie musimy – niektórym osobom jakiekolwiek dźwięki w tle przeszkadzają w czytaniu. Jeśli czytanie dla przyjemności wejdzie nam w nawyk również jego tempo powinno wzrosnąć. Nawiasem mówiąc to nie tylko kwestia efektywności samego czytania ale też ogólnej sprawności intelektualnej – umiejętności lingwistycznych, kreatywności a nawet inteligencji emocjonalnej. Wszystkie są bardzo mocno stymulowane poprzez czytanie dla przyjemności.

 

Trening ze stoperem

            Ćwiczenie polega na tym, że mierzymy sobie czas w trakcie czytania strony w książce – możemy w tym celu poszukać w internecie tekstów składających się z podobnej ilości słów i znaków lub sporządzić je samodzielnie wycinając fragmenty z internetowych publikacji. Ćwiczenie za każdym razem należy przeprowadzić z innym tekstem, jednak taką samą jego ilością. Pomiar czasu okaże się najbardziej miarodajny, jeśli teksty ćwiczebne będą miały podobny poziom trudności i podejmowały podobną tematykę, nie jest to jednak warunek konieczny. Systematycznie ćwicząc ze stoperem jesteśmy w stanie znacznie poprawić swoje tempo, należy jednak uważać na moment w którym zaczynamy czytać tak szybko, że przestajemy rozumieć sam tekst. W tej sytuacji najlepiej będzie zacząć ćwiczenie od początku nie forsując tempa. Z punktu widzenia pracodawcy czy egzaminatora liczy się nie to ile w trakcie zapoznawania się z materiałami przewrócimy kartek, ale ile uda nam się z nich wyciągnąć informacji.

 

Piramidy słów

            To metoda bardzo często stosowana podczas kursów szybkiego czytania. Polega na przyzwyczajeniu oczu do jednorazowego zarejestrowania jak największej ilości znaków dzięki czemu przeczytanie jednego wiersza trwa tyle ile wcześniej jednego słowa. Na górze piramidy znajduje się właśnie pojedyncze słowo. Każdy następny wiersz jest szerszy aż w końcu podstawa piramidy zajmuje całą szerokość strony. Dzięki temu ćwiczeniu możemy wyraźnie podnieść tempo i to w bardzo krótkim czasie, jednak jeśli za treningiem wzroku nie pójdzie trening rozumienia tekstu szybkie czytanie tą metodą nie pozwoli nam zbyt wiele się z czytanego tekstu nauczyć. Piramidy najlepiej łączyć z czytaniem dla przyjemności które jest zdecydowanie najlepszym ćwiczeniem na szybkie czytanie ze zrozumieniem.

 

 Najlepsze efekty daje połączenie wszystkich opisanych metod. Każda z nich ma swoją specyfikę i jest w stanie przynieść wymierne korzyści. Mówi Wiktor z serwisu więcejniżedu.pl