Cykl życia domeny .com .pl .eu – kiedy wygasa

Cykl życia domeny to coś więcej niż tylko linia czasu konkretnej nazwy internetowej. To ważne daty, które warto pamiętać. Nie można ich przegapić. Zadbaj  o odnowienie lub wykupienie swojej domeny na czas. Sprawdź kiedy wygasa i jakie są warunki jej odzyskania.
Czytaj dalej Cykl życia domeny .com .pl .eu – kiedy wygasa

Cybersquatting, typosquatting – Zagrożenia dla Twojej domeny

Próby nielegalnego przejęcia domen internetowych to dziś chleb powszedni. Jeśli myślisz, że Twoja domena jest bezpieczna, to sprawdź to bardzo dokładnie. Bowiem istnieje wiele zagrożeń przeciwko domenom, także z końcówką .pl. Sprawdź poniższą listę niebezpieczeństw i upewnij się czy dobrze zabezpieczyłeś swój adres w sieci.

Czytaj dalej Cybersquatting, typosquatting – Zagrożenia dla Twojej domeny

Direct Answer – Bezpośrednie odpowiedzi Google w SERP

Direct Answers lub inaczej „featured snippets” to bezpośrednie odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkownika w organicznych wynikach wyszukiwania w Google. Pobierane są ze stron dotyczących danego pojęcia, które pojawiają się w TOP5. Krótkie definicje określonej frazy udostępniane w witrynie, mogą pomagać nam w zdobywaniu statusu eksperta w danym temacie. Jednak czy zawsze pozycja „0” w Direct Answers jest in plus?

Czytaj dalej Direct Answer – Bezpośrednie odpowiedzi Google w SERP

8 wskazówek do wyboru domeny

Nazwa domeny i adres URL odgrywają dużą rolę w wyszukiwaniu. To nie tylko miejsce docelowe, w którym użytkownicy znajdą Twoją treść, ale marka, którą wybierzesz. Chociaż istnieje więcej opcji domen niż kiedykolwiek moglibyśmy sobie to wyobrazić to nadal istnieją pewne dobre praktyki, które należy przestrzegać, jeśli chcesz uzyskać optymalne wyniki.

Czytaj dalej 8 wskazówek do wyboru domeny

Jak zabezpieczyć swojego WordPress’a?

WordPress to system CMS  najczęściej wybierany nie tylko przez osoby zajmujące się SEO. Jak wynika z ogólnodostępnych danych np. w serwisie w3techs.com w kategorii system CMS: WordPress ma udział na poziomie prawie 60 procent. Niestety prócz dużą dostępnością dodatków mało kto kieruje się bezpieczeństwem systemu.

Czytaj dalej Jak zabezpieczyć swojego WordPress’a?

Kupowanie domeny z drugiej ręki – 3 najważniejsze pytania

Nową domenę łatwo jest kupić. Wystarczy tylko 10zł na domeny *.pl. Niestety większość nazw jest już zajęta. Zatem warto pomyśleć o domenie z drugiej ręki. Jakie pytania warto sobie postawić przed takim zakupem?

Czytaj dalej Kupowanie domeny z drugiej ręki – 3 najważniejsze pytania