WordPress: Komentarze w moderacji – indeksują się w Google

Ciekawym odkryciem mogącym zainteresować każdego, kto posiada stronę opartą o system WordPress, może być fakt, że spamowe komentarze wpadające do zatwierdzenia/moderacji mogą indeksować się w Google!

Czytaj dalej WordPress: Komentarze w moderacji – indeksują się w Google

Intel Ataki Meltdown, Spectre. Łatanie dziur: Linux, Windows

W dużym uproszczeniu, ataki Meltdown, Spectre dotyczą naszej architektury procesorów. Jak podają analitycy z Google że nie ma szans na to, aby sprawdzić, czy ktoś był/jest ich ofiarą. Błąd został odkryty przez 3 niezależnie zespoły
i w przypadku procesorów Intela istnieje od 2010 roku. Czyli można przypuścić, że od dawna może być wykorzystywany zupełnie bez śladu!

Czytaj dalej Intel Ataki Meltdown, Spectre. Łatanie dziur: Linux, Windows

Jak zabezpieczyć swojego WordPress’a?

WordPress to system CMS  najczęściej wybierany nie tylko przez osoby zajmujące się SEO. Jak wynika z ogólnodostępnych danych np. w serwisie w3techs.com w kategorii system CMS: WordPress ma udział na poziomie prawie 60 procent. Niestety prócz dużą dostępnością dodatków mało kto kieruje się bezpieczeństwem systemu.

Czytaj dalej Jak zabezpieczyć swojego WordPress’a?

Bezpieczny WordPress, niebezpieczne wtyczki i zagrożenia

Każdy szanujący się administrator jest na bieżąco nie tylko z wykonywaniem aktualizacji, ale także z aktualnymi zagrożeniami jakie występują. Jeśli posiadamy swojego własnego WordPressa albo sieć blogów opartych o WordPress multi-site warto być na bieżąco.

Czytaj dalej Bezpieczny WordPress, niebezpieczne wtyczki i zagrożenia