Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie leży w Kotlinie Sandomierskiej, kilka kilometrów od Mielca. Łatwy dojazd do Rezerwatu i piękna, spokojna okolica to nie wszystkie atuty tego miejsca. Jeśli będziesz w pobliżu koniecznie zabierz ze sobą lornetkę lub aparat i poznaj mokradła, przechadzając się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną położoną na terenie rezerwatu.

Czytaj dalej Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Miasto Gdańsk – Atrakcje, Co warto zobaczyć

Miasto Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. W centrum miasta można się zakochać. Niestety jak każde miasto ma też i swoje wady. Dziś Gdańsk wygląda zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Miasto dynamicznie się zmienia. Sprawdź co warto zwiedzić w Gdańsku i okolicy. Atrakcje i miejsca w których musisz być.

Czytaj dalej Miasto Gdańsk – Atrakcje, Co warto zobaczyć

Wisła woj. Śląskie – atrakcje

Wisła leży w powiecie Cieszyńskim w województwie Śląskim. Bogate tradycje. Prawa miejskie od roku 1962. Miejscowość głównie kojarzona z Adamem Małyszem i skocznią. Narciarstwo to domena tej miejscowości szczególnie zimą. W okolicy wiele stoków oraz dwie miejscowości Ustroń Śląski oraz Szczyrk. Sprawdź jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w Wiśle. Zobacz na co warto zwrócić uwagę i gdzie się zatrzymać na dłuższą chwilę.

Czytaj dalej Wisła woj. Śląskie – atrakcje

Barania Góra – Wycieczka do źródła Wisły

Barania Góra leży na granicy powiatów Cieszyńskiego i Żywieckiego. Należy do Beskidu Śląskiego. Jest to kopulasty szczyt o wysokości 1220 m w południowo-wschodniej części Beskidu.  Jest najwyższym szczytem polskiej części Śląska Cieszyńskiego i Górnego Śląska. Zapraszam na wycieczkę z Wisły do Baraniej Góry. Odwiedzimy Wille Prezydenta RP, zaporę oraz poszukamy źródła Wisły.

Czytaj dalej Barania Góra – Wycieczka do źródła Wisły

Jak przygotować się na pieszą wycieczkę?

Przygotowanie na wycieczkę turystyczną należy rozpocząć od planu dotyczącego miejsca i trasy przejścia. Kiedy wiemy już gdzie chcemy iść, należy określi czas jaki jest nam potrzebny. Możemy to zrobić za pomocą mapy turystycznej czy to wersji online czy offline. Pamiętajmy, że są to jednak tylko „średnie” czasy przejść. Należy doliczyć własną zdolność i różnicę poziomów. Następnie …

Czytaj dalej Jak przygotować się na pieszą wycieczkę?

Luboń Wielki – Wycieczka z Rabki-Zdrój

Luboń Wielki – to jeden z  największych szczytów górskich w Beskidzie Wyspowym, o wysokości 1022 m n.p.m. U jego podnóża znajdują się: Rabka−Zdrój, Mszana Dolna czy Skomielna Biała. Jest to jedna z niewielu gór w Polsce na której szczycie mieści się schronisko. Zapraszam na wycieczkę.

Czytaj dalej Luboń Wielki – Wycieczka z Rabki-Zdrój

Szczawnica atrakcje – okiem turysty

Jeśli wybieramy się na wycieczkę w Pieniny, nie możemy pominąć kilku ważnych atrakcji turystycznych jakie są dostępne w tym regionie. W Szczawnicy atrakcje turystyczne to nie tylko dobre lody i wyciąg na Palenicę. Ta mała miejscowość żyje także poza sezonem sportów zimowych. W lecie możemy podziwiać piękno przyrody podczas wędrówek. Co w takim razie warto zobaczyć?

Czytaj dalej Szczawnica atrakcje – okiem turysty

Ojców atrakcje – wycieczka do Ojcowa

Ojców atrakcje – z czym nam się kojarzą? – To nie tylko jaskinie i maczuga Herkulesa. Ojcowski Park Narodowy pozwala spędzić cały dzień w dolinie Prądnika. Znajduje się tutaj bardzo dużo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Szlaki nie są wymagające, a otaczająca przyroda pozwala aktywnie odpocząć. Ojców znajduje się blisko Krakowa. Może jest to też dobry pomysł na wypad rowerowy?

Sprawdź jakie atrakcje Ojcowa warto zobaczyć – Zobacz na własne oczy!

Czytaj dalej Ojców atrakcje – wycieczka do Ojcowa