Wisła Atrakcje

Wisła woj. Śląskie – atrakcje

Wisła leży w powiecie Cieszyńskim w województwie Śląskim. Bogate tradycje. Prawa miejskie od roku 1962. Miejscowość głównie kojarzona z Adamem Małyszem i skocznią. Narciarstwo to domena tej miejscowości szczególnie zimą. W okolicy wiele stoków oraz dwie miejscowości Ustroń Śląski oraz Szczyrk. Sprawdź jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w Wiśle. Zobacz na co warto zwrócić uwagę i gdzie się zatrzymać na dłuższą chwilę.

Wisła

Klika słów o miejscowości. Położna w głębi Beskidu Śląskiego stanowi świetne miejsce wypadowe na wycieczki letnie w okoliczne góry/wzgórza. Na szczególną uwagę zasługują „trzy kopce” oraz Barania Góra. W mieście praktycznie nie funkcjonuje żadna komunikacja. Są autokary dwa – trzy razy dziennie. Kursują taksówki. W Centrum Wisły znajdziemy deptak, który można nazwać „Wiślańskimi Krupówkami” jednak nie znajdziecie tam tylu biesiadników. Sery owcze przypominające oryginalne oscypki, dobre cukiernie oraz te mierne tandetne butki z lodami. Poniżej znajdziecie opis kilku smacznych miejsc, które są polecane przeze mnie oraz innych lokalnych przewodników Google. W centrum Wisły znajduje się także ładny park i Muzeum Beskidzkie o którym poniżej więcej informacji.

Wisła Atrakcje

Wisła, to nie tylko atrakcje dla narciarzy. Dla Aktywnych znajdzie się: park linowy, PaintBall, SkatePark, Tereny wspinaczkowe, Kręgle Jazda Konna czy Basen. Jest także miejsce na grę w tenisa czy siatkówkę oraz miejska siłownia pod chmurką. Najważniejsze atrakcje w Wiśle:

Muzeum Beskidzkie

W muzeum za opłatą poniżej 10zł od osoby, możemy zobaczyć dawną kulturę regionu i rzemieślniczy Śląsk. Między innymi jak wyglądało dawne gospodarstwo, szkoła i zobaczyć na żywo czeladnika wykuwającego narzędzia.

Barania Góra

To piękna góra i jednocześnie najlepszy pomysł na pieszy wypad. Po drodze z centrum Wisły na Baranią Górę można zobaczyć bardzo dużo atrakcji jak: Rezydencje Prezydenta RP, Zaporę itd. Pełny opis przykładowej wycieczki z galerią zdjęć poniżej:

Wycieczka na Baranią Górę >>

Domek Myśliwski Habsburgów – PTTK

Domek służył pierwotnie jako leśniczówka, następnie został przebudowany na pałacyk. Z okazji zakończenia budowy  ok. 1863 roku upolowano 30 głuszców. Obecnie znajduję w nim PTTK i Informacja Turystyczna oraz wystawa na temat Głuszców w Beskidzie. Warto to zobaczyć!

Wystawa: Głuszec

Skocznia Adma Małysza

Skocznia Adama Małysza - wejście
Wejście na Skocznie – Żółty szlak

Skoczni im. Adama Małysza chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Oczywiście to nie jedyna skocznia w Wiśle. Zdjęcie obok przedstawia wejście od góry, od strony żółtego szlaku – w drodze powrotnej z Baraniej Góry.

PTTK – Schronisko na Soszowie i Stożku

Na granicy z Czechami? Jasne. Ładny szlak i dobre naleśniki. Polecam odwiedzić obydwa. Poniżej zdjęcie PTTK na Soszowie.

Amfiteatr i lokalna rozrywka

W wiślańskim amfiteatrze odbywają są różnego rodzaju występy i pokazy, organizowane jest tu również plenerowe kino letnie. Imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią dodatkową atrakcję miasteczka szczególnie latem 🙂  W okolicy znajduje się punkty gastronomiczne oraz główny deptak oraz rzeka.

Sklepy i Lokale w Wiśle

Sklep Chiński

Prowadzony prawdziwe małżeństwo z Państwa Środka, znajdziesz w nim to samo badziewie co na Aliexpress 😉

Zapach PRL GS

W Wiśle znajdziesz sklep dawniej popularny jako Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” (potocznie: GS) – nazwa spółdzielni produkcyjno-handlowo-usługowych istniejących w większości gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Utworzone w okresie PRL gminne spółdzielnie miały wówczas praktycznie monopol handlu na wsi. Znajduje się tuż nad LEWIATANEM przy
ul. 1 Maja. Warto tam zaglądnąć duży wybór 🙂

Sklep z Miodami

W Wiśle znajduje się stacjonarny sklep z Miodami, dobrej pasieki z „Miody Beskidzkie – Buchalik„. Szczególnie polecam słonecznikowy i nawłociowy. Sklep znajduje się nieopodal apteki i targu przy ul. 1 Maja 53 w Wiśle.

Pyszne i prawdziwe pieczywo

Najlepsze pieczywo mogę polecić to: Piekarnia u Troszoka, na rogu 1 Maja i Jana Sztwiertni. Dobre pieczywo i pyszne pączki.

„Wiślańskie krupówki”

Na deptaku przy ul. 1 Maja polecam przeciętną, ale smaczną pizzernie Amadeo i dwie cukiernie. Cukiernia „U Janeczki” serwuje pyszne lody 🙂

 Restauracje i Kawiarnie (cukiernie)

Cukiernia Delicja, serwuje świeże soki z pomarańczy i marchwi, pyszne ciasta oraz prawdziwe jagodzianki – z olbrzymią ich ilością. Nie kupisz tego w żadnej sieciowej piekarni. Najlepsze miejsce by odpocząć, napić się kawy i zjeść pyszne ciasto.

 

 

5/5 - (2 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Jeden komentarz do “Wisła woj. Śląskie – atrakcje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.