Logo firmy Google

SEO

Z ang. Search Engine Optimization

Pozycjonowanie stron

Co to jest SEO? To optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek. Konkretnie to dostosowanie strony do wytycznych wyszukiwarki Google. Dzięki świetnie zoptymalizowanej stronie jesteśmy w stanie wybić się na pierwszą stronę wyników. Jednak to pierwsze miejsce zależy też od czynników innych niż dobrze przygotowana strona. Kolejnym istotnym czynnikiem są linki prowadzące do naszej witryny.

Jak pozycjonuje się stronę www?

Jeśli masz już stronę www przejdź dalej.Jeśli dopiero zamierzamy stworzyć swój biznes i myślimy o marce to należy dobrze przemyśleć adres swojej strony internetowej.

a. Domena: łatwa, dobra do przedyktowania przez telefon chwytliwa nazwa (krótka) łatwa do zapamiętania.

b. Zbuduj stronę zgodną z wytycznymi google. Mobile Friendly, szybko wczytującą się (zoptymalizowane obrazki, cache witryny itp.)

c. Zdobądź linki z katalogów (wp, onet, interia, dmoz, katalog.edu.pl itp.)

d. Rozpocznij reklamę w Social Media, zbuduj społeczność

e. Zbuduj wizerunek eksperta zainwestuj czas i podziel się wiedzą na swoim blogu firmowym

Mam już stronę, chcę ją pozycjonować w google

2. Jeśli posiadasz już witrynę, sprawdź jej zgodność z wytycznymi google. Poproś mnie o audyt seo, lub wykonaj go na własną rękę. Korzystając z darmowych narzędzi do testowania google. Uzyskany raport do specjalisty seo (razem z wytycznymi) przekaż programiście strony do wdrożenia. Lub poproś specjalistę SEO o audyt z wdrożeniem.

Następnie monitoruj pozycje na wybrane frazy. Na każdą podstronę serwisu powinieneś przypisać kilka słów kluczowych. Zdobądź linki w katalogach oraz pisz gościnnie na blogach i linkuj do swojej witryny.

Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź moje szkolenia, lub napisz do mnie!

SEO
5 (100%) 1 vote