Logo firmy Google

SEO

Z ang. Search Engine Optimization

Pozycjonowanie stron

Co to jest SEO? To optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek. Konkretnie to dostosowanie strony do wytycznych wyszukiwarki Google. Dzięki świetnie zoptymalizowanej stronie jesteśmy w stanie wybić się na pierwszą stronę wyników. Jednak to pierwsze miejsce zależy też od czynników innych niż dobrze przygotowana strona. Kolejnym istotnym czynnikiem są linki prowadzące do naszej witryny.

Jak pozycjonuje się stronę www?

Jeśli masz już stronę www przejdź dalej. Jeśli dopiero zamierzamy stworzyć swój biznes sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze domeny.

a. Domena: łatwa, dobra do przedyktowania przez telefon chwytliwa nazwa (krótka) łatwa do zapamiętania. Sprawdź: wybór domeny – 8 wskazówek 

b. Zbuduj stronę zgodną z wytycznymi google. Mobile Friendly, szybko wczytującą się (zoptymalizowane obrazki, cache witryny itp.). Bądź gotowy na zmianę Mobile First

c. Zdobądź linki z katalogów (wp, interia itp.) i serwisów tematycznych

d. Rozpocznij reklamę w Social Media, zbuduj społeczność

e. Zbuduj wizerunek eksperta zainwestuj czas i podziel się wiedzą na swoim blogu firmowym

Jeśli potrzebujesz pomocy, zamów konsultacje i umów się na rozmowę. Doradzę Ci i przeprowadzę przez etap tworzenia strony internetowej zgodnej z wytycznymi Google.

Mam już stronę, chcę ją pozycjonować w google

2. Jeśli posiadasz już witrynę, sprawdź jej zgodność z wytycznymi google. Wykonaj audyt SEO. Uzyskany raport od specjalisty (razem z wytycznymi) przekaż programiście strony do wdrożenia lub poproś Specjalistę SEO o audyt z wdrożeniem.

Następnie monitoruj pozycje na wybrane frazy. Na każdą podstronę serwisu powinieneś mieć przypisane kilka słów kluczowych. Zdobywaj linki do swojej strony ze stron powiązanych tematycznie i monitoruj efekty oraz zmiany w algorytmie wyszukiwarki. Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu strategii lub chcesz zlecić to profesjonaliście? Zadzwoń lub napisz do mnie!
Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź moje szkolenia, lub napisz do mnie, a pomogę Ci przygotować stronę pod najnowsze standardy sieciowe.