Dysk SSD – Jaki wybrać? Który najlepszy?

Stoisz przed wyborem dysku ssd? W mojej ocenie, każdy obecny PC/laptop powinien swoją pamięć podstawową (systemową) opierać na pamięci elektronicznej – czyli dysku SSD. Dzięki temu system wstaje w ciągu kilku sekund, a aplikacje działają bez większych opóźnień. Sprawdź jak wybrać dobry dysk SSD…

Czytaj dalej Dysk SSD – Jaki wybrać? Który najlepszy?

Amazfit Bip Xiaomi Smartwatch. Recenzja po zakupie

Kto lubi smartwatch’e? Sam osobiście nie przepadam za formułą zegarka, który wymaga ładowania co 12h, czy nawet co jeden lub dwa dni. Xiaomi Amazfit Bip Smartwatch to coś więcej niż opaska Mi Band 2. Daje nam niezależność i długi czas pracy na baterii. Czy ten smartwatch przyda się tylko osobom uprawiającym sport? Czy bateria wytrzymuje 30 dni? Czy jest wart swojej ceny? Zapraszam na recenzję po zakupie Amazfit Bip.

Czytaj dalej Amazfit Bip Xiaomi Smartwatch. Recenzja po zakupie

iPhone SE vs Xiaomi Redmi 3

Porównanie dwóch światów. Giganta z Cupertino w Kalifornii i młodej gwiazdy z Pekinu. Co ich łączy? Co dzieli? Który produkt wybieramy? Czy recenzje zawsze są stronnicze? Porównanie dwóch odmiennych filozofii które mają wiele wspólnego na przykładzie dwóch modeli telefonów. IPhone SE i Xiaomi Redmi 3. Sprawdź, zapraszam!

Czytaj dalej iPhone SE vs Xiaomi Redmi 3

Xiaomi air purifier 2 – Recenzja po zakupie

Xiaomi air purifier czyli oczyszczacz powietrza Chińskiej marki Xiaomi. Czy warto kupić to urządzenie? Czy rzeczywiście usuwa zanieczyszczenia PM2.5? Ile kosztuje i jak droga jest jego eksploatacja? Jaki filtr wybrać? Niezależna recenzja produktu, który sam kupiłem. Zapraszam!

Czytaj dalej Xiaomi air purifier 2 – Recenzja po zakupie

Laptop Xiaomi Mi Air 13 – zakupy, opinie i recenzja

Xiaomi Mi Air 13 to świetny laptop za dobre pieniądze. Jako miłośnik wydajnego sprzętu z serii od Lenovo ThinkPad (dawniej IBM), mogę z przyjemnością polecić ten komputer każdemu, kto oczekuje dużej wydajności do pracy każdego dnia. Laptop wygrywa dzięki szybkiej pamięci RAM (mimo iż ma tylko 8GB na pokładzie) i super sprawnym dyskiem SSD o odczycie ponad 1000 MB/s !! Ile kosztuje ?

Czytaj dalej Laptop Xiaomi Mi Air 13 – zakupy, opinie i recenzja

Książka o 7 nawykach skutecznego działania

7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey. Jest to tytuł książki, która sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10mln egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych. Właściwie w tytule zawiera się cała treść dzieła, czyli siedem kroków dotyczących różnych płaszczyzn, których rozwój spotęguje nasze określone działanie. Słowem – recepta na samodoskonalenie totalne…

Czytaj dalej Książka o 7 nawykach skutecznego działania

Metody na szybkie czytanie

Istnieje mnóstwo poradników mających na celu kreować zdolność szybkiego czytania. Począwszy od tych chwytliwych – trening oraz rozwój pozwoli na opanowanie tej trudnej sztuki w zaledwie kilka tygodni, a pozytywne skutki są niemal natychmiastowe, skończywszy na bardziej radykalnej metodzie, która stopniowo wdraża nas w to zagadnienie. Istnieje jednak kilka wspólnych mianowników, które sprawiają, że szybkie czytanie wcale nie musi być drogą przez mękę.

Czytaj dalej Metody na szybkie czytanie

Satysfakcja z umiejętności szybkiego czytania

Czy szybkie czytanie może poprawić naszą satysfakcję z życia?

Jednym z magnesów, za pomocą których przedstawiciele handlowi firm organizujących kursy szybkiego czytania usiłują zachęcić klientów do skorzystania z ich konkretnej oferty jest twierdzenie, jakoby dzięki tej umiejętności poprawiała się satysfakcja z życia. Argument ten może w pierwszym odruchu brzmieć trochę jak wyssany z palca i w żaden sposób nie podparty logicznymi argumentami. Jednak jeśli tylko trochę bardziej zagłębimy się w temat okaże się, że to wcale nie jest niemożliwe.

Czytaj dalej Satysfakcja z umiejętności szybkiego czytania

Kurs szybkiego czytania – Gdzie i jak?

W dobie śmiało można rzec – technokracji, umiejętność szybkiego czytania jest bardzo przydatna, żeby nie powiedzieć pożądana. Ta coraz modniejsza technika pozyskiwania i przyswajania treści może być naszym atutem w zdobywaniu pracy, a także bonusem ułatwiającym naukę. Coraz częściej w kartach CV można spotkać odbyte kursy w dziedzinie szybkiego czytania. Warto im się przyjrzeć bliżej, na co zwrócić uwagę nosząc się z zamiarem odbycia takiego kursu ? Jaki kurs będzie dla nas najodpowiedniejszy ? Wreszcie – czy to jest w ogóle skuteczne ?

Czytaj dalej Kurs szybkiego czytania – Gdzie i jak?

Jak odnieść sukces zawodowy ?

W praktyce życie większości z nas składa się w 1/3 z pracy. I choć nie każdy kocha swój fach, albo inaczej – nie każdy lubi swoją pracę, to niestety niektórzy nie mają wyjścia i pozostaje im tylko jeden wybór. Czy to znaczy, że przysługuje nam taryfa ulgowa ? Bynajmniej. Każda profesja niezależnie od tego jaka ona jest powinna być wykonywana z rzetelnością. Jedynie dzięki rzetelności odniesiemy sukces zawodowy.

Czytaj dalej Jak odnieść sukces zawodowy ?