Instalacja Cinnamon desktop na Ubuntu i Fedorze

W tym krótkim poradniku, będziemy przechodzić przez różne etapy, które trzeba wykonać, aby zainstalować najnowszą stabilną wersję Cinnamon Desktop na Ubuntu 16.04 i Fedora 22-24.

Cinnamon ubuntu

Zanim przejdziemy dalej, powiem o kilku właściwościach Cinnamon.

Cynamon pulpit jest intuicyjny i elegancki środowiskiem graficznym, który został pierwotnie opracowany jako fork popularnego skorupy graficznym GNOME i jest ona oparta na GTK + 3 Toolkit – jest domyślnym środowiskiem graficznym w wydaniu Linux Mint Cinnamon.

Jest jednym z ośmiu najlepszych i najpopularniejszych linuksowych środowisk graficznych wszech czasów Na początek, aby uzyskać pełne zrozumienie projektów Linux Mint, projekt Cynamon łączy liczne mniejsze projekty, takie jak cynamon, powłokę GNOME, ustawienia Daemon i wiele innych.

Efekty animacji są teraz domyślnie wyłączone w oknach dialogowych i menu. Rozszerzone wsparcie dla GTK 3.20, Spotify 0,27 i Viber oraz wiele więcej innych dodatków Install Cynamon pulpitu na Ubuntu 16.04 powinniśmy pamiętać, że Cinnamon 3.0 nie jest dostępny do zainstalowania na Ubuntu oficjalnie już teraz, jednak można go zainstalować na Ubuntu 16.04 za pomocą niezaufanych repozytorium. Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzalność.

 sudo add-apt-repository ppa:embrosyn/cinnamon
 sudo apt update
 sudo apt-get install cinnamon

Po zakończeniu instalacji należy wylogować się z bieżącej sesji lub ewentualnie zrestartować system. W interfejsie logowania, wybierz Cinnamon jako środowiska graficznego w użyciu i logowania.

Cinnamon Desktop in Ubuntu

Instalacja pulpitu Cinnamon w Fedorze 22-24

Jest to dość proste do zainstalowania. Cinnamon Desktop na Fedora przy użyciu polecenia DNF jak poniżej.
 dnf install @cinnamon-desktop


Po zakończeniu instalacji, wyloguj się z bieżącej sesji i wybierz Cinnamon jako środowiska graficzne podczas logowania. (koło zębate)

Cinnamon Desktop on Ubuntu

Jeśli przestanie Ci się podobać cynamon Desktop, można go usunąć całkowicie na poszczególnych dystrybucjach systemu Linux z wykorzystaniem poniższych wskazówek.

—————- dla Ubuntu 16.04 —————- 
 sudo add-apt-repository --remove ppa:embrosyn/cinnamon

 sudo apt-get remove cinnamon 

 sudo apt-get autoremove
—————- dla Fedora 22-24  —————- 
dnf remove @cinnamon-desktop

To wszystko. Daj  znać poprzez sekcję komentarzy jak podoba Cię Cynamon. Podobno to najłatwiejsza powłoka graficzna na świecie 😉

4.5/5 - (4 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.