Bagno Przecławskie

Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie leży w Kotlinie Sandomierskiej, kilka kilometrów od Mielca. Łatwy dojazd do Rezerwatu i piękna, spokojna okolica to nie wszystkie atuty tego miejsca. Jeśli będziesz w pobliżu koniecznie zabierz ze sobą cholewy i poznaj mokradła, przechadzając się ponad kilometrową ścieżką edukacyjną położoną na terenie rezerwatu.

Bagno Przecławskie

Na terenie rezerwatu widoczna jest działalność Bobra. Zniszczona ścieżka edukacyjna jest zamknięta, jednak nadleśnictwo dopuszcza możliwość wejścia na własną odpowiedzialność. Fragmenty wykonane są z drewnianych podestów, umożliwiających wejście wgłąb mokradeł. W trakcie spaceru warto patrzeć nie tylko pod nogi 😉 Bowiem w okolicy mieści się wiele siedlisk, można nawet zauważyć myszołowa w akcji.

Na całej trasie znajdują się przystanki z tablicami informacyjnymi. Dzięki którym możemy lepiej poznać otaczającą nas naturę.

Rezerwat przyrody

Rezerwat powstał w 1979 roku i ma powierzchnię przypominającą kwadrat ok. 25ha.  Znajduje się tam otwarte torfowisko i jeziorka bagienne. Całość otacza piękny las. Na terenie rezerwatu można spotkać wiele zwierząt. To świetne miejsce, aby pokazać dziecku naturę. Oczywiście pamiętaj, że jesteśmy tam gośćmi i  zachowujmy się z klasą. Uwaga na liczne mrowiska i owady. Koniecznie ubierz się w długie spodnie, zadbaj o długi rękaw, kaptur też może się przydać. Skorzystaj z preparatów odstraszających insekty i owady.

Zwierzaki jakie możemy tam spotkać:
ropucha szara, ropucha zielona, żaba wodna, żaba moczarowa, jaszczurka zwinka, jaszczurka żyworodna, padalec zwyczajny, żmija zygzakowata.

Galeria

3.1/5 - (7 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.