Bagno Przecławskie - Rezerwat. Wejście na ściezkę.

Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie leży w Kotlinie Sandomierskiej, kilka kilometrów od Mielca. Łatwy dojazd do Rezerwatu i piękna, spokojna okolica to nie wszystkie atuty tego miejsca. Jeśli będziesz w pobliżu koniecznie zabierz ze sobą lornetkę lub aparat i poznaj mokradła, przechadzając się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną położoną na terenie rezerwatu.

Bagno Przecławskie

Na terenie rezerwatu widoczna jest działalność Bobra. Zniszczona ścieżka edukacyjna została przerobiona i otwarto nową, krótszą trasę z nowym tarasem. Wykonana jest z drewnianych podestów, umożliwiających wejście wgłąb mokradeł. W trakcie spaceru warto patrzeć nie tylko pod nogi 😉 Bowiem w okolicy mieści się wiele siedlisk, można nawet zauważyć myszołowa w akcji.

Niestety, ale na nowej ścieżce nie ma już żadnych tabliczek edukacyjnych, trasa jest (stan na: 29.04.2024) bardzo uboga w walory informacyjne. Znajdziemy jednak, ławeczki na których można usiąść i posłuchać ptaków, czy koncertów żab.

Rezerwat przyrody

Rezerwat powstał w 1979 roku i ma powierzchnię przypominającą kwadrat ok. 25ha.  Znajduje się tam otwarte torfowisko i jeziorka bagienne. Całość otacza piękny las. Na terenie rezerwatu można spotkać wiele zwierząt. To świetne miejsce, aby pokazać dziecku naturę. Oczywiście pamiętaj, że jesteśmy tam gośćmi i  zachowujmy się z klasą. Uwaga na liczne mrowiska i owady. Koniecznie ubierz się w długie spodnie, zadbaj o długi rękaw, kaptur też może się przydać. Skorzystaj z preparatów odstraszających insekty i owady.

 

Kwitnące wełniaki

Roślina Wełniak

 

Zwierzaki jakie możemy tam spotkać:
ropucha szara, ropucha zielona, żaba wodna, żaba moczarowa, jaszczurka zwinka, jaszczurka żyworodna, padalec zwyczajny, żmija zygzakowata.

Dojazd

Jest wyznaczone miejsce do parkowania dla kilku samochodów.

Galeria kwiecień 2024

Galeria z lipiec 2018 roku

3.6/5 - (9 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.