Zdalny Pulpit Windows

Pulpit zdalny w Windows xp,7,10

Najlepsze narzędzie do obsługi pulpitu zdalnego w Windows? Z pewnością natywna aplikacja świetnie spisuje się w sieci komputerów w służbowej sieci i domenie AD. Pytanie jaka jest alternatywa dla zwykłych użytkowników?

Ammy Admin

Ammy Admin jest darmowy dla prywatnych celów. Jest niewątpliwie liderem. Jednak ma zasadniczą wadę. Nawet dwie. Antywirusy i Firewalle nie za bardzo za nim przepadają. Czego efektem jest notoryczne blokowanie i usuwanie plików przez programy mające zadanie nas chronić. Oczywiście prawidłowo użytkowany nam nie zagraża. Czar goryczy przelewają także przeglądarki. Jeśli chcemy pomóc komuś mniej rozgarniętemu i prosimy go, aby pobrał Ammy Admin w celu połączenia się z nim i udzielenia mu pomocy to nam się to nie uda. Zwykły zjadacz chleba, bowiem nie poradzi sobie z pobraniem tego pliku. Wszystkie przeglądarki prócz IE zablokują pobieranie Ammy Admin. Na Windowsie 10, pomimo pobrania  przez Internet Exploler tego programu, dalej Windows będzie nas blokował i bez zmian zaawansowanych ustawień się nie obędzie. Zatem jeśli na szybko chcemy komuś pomóc,  poprośmy by pobrał AnyDesk.

Ammy Admin - Windows Pulpit Zdalny

TeamViewer

TeamViewer

Program ten jest dostępny w wersji darmowej dla prywatnego celu. Sprawdza się jedynie przy zdalnej pracy. Jednak jakość przesyłania obrazu pozostawia wiele do życzenia.

AnyDesk

Chyba najlepsza opcja darmowa do prywatnego użytku. Antywirusy nie czepiają się tego oprogramowania, jest proste, każdy nawet ignorant komputerowy pobierze go i będzie mógł Ci udostępnić numer dzięki któremu zalogujesz się do niego i pomożesz mu rozwiązać problem. Jakość przesyłania obrazu jest całkiem dobra. Posiada kilka dodatkowych funkcji między innymi książkę adresową, która przyda się działom IT. Można go używać jako zainstalowanej aplikacji lub portable.

AnyDesk

Natywny Pulpit zdalny jako usługa w Domenie

Niewątpliwe najlepiej działa natywna aplikacja „Podłączenie pulpitu zdalnego” jednak tylko w sieci lokalnej lub podczas połączenia VPN z daną siecią i jeśli mamy bezpiecznie skonfigurowany komputer w domenie AD.

 

A Ty? Jakiego programu do zdalnego pulpitu używasz na systemie operacyjnym Windows?

 

Pobierz:

AnyDesk

https://anydesk.pl/download

AmmyAdmin

http://www.ammyy.com/en/

5/5 - (1 vote)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.