XIAOMI

Laptop Xiaomi Mi Air 13 – zakupy, opinie i recenzja

Xiaomi Mi Air 13 to świetny laptop za dobre pieniądze. Jako miłośnik wydajnego sprzętu z serii od Lenovo ThinkPad (dawniej IBM), mogę z przyjemnością polecić ten komputer każdemu, kto oczekuje dużej wydajności do pracy każdego dnia. Laptop wygrywa dzięki szybkiej pamięci RAM (mimo iż ma tylko 8GB na pokładzie) i super sprawnym dyskiem SSD o odczycie ponad 1000 MB/s !! Ile kosztuje ?

Xiaomi Mi Air 13 – Przegląd producenta

Producent chwali się głównie:

  • Rozmiarem mniejszym od MacBooka Air i wagą ok. 1,2 kg
  • Szybkością pamięci RAM DDR4
  • Szybkim dyskiem SSD

Dodatkowo wyróżnia możliwość montażu dodatkowego dysku.

 

Xiaomi Mi Air 13 – Gdzie kupić?

Decyzje o zakupie można wstrzymać do czasu, aż laptop będzie dostępny w Polsce. Są już głosy że dystrybutor ABCDATA zajmuje się tematem. Ja zaryzykowałem i zakupiłem sprzęt za granicą. W sklepie GearBest.com. Jednak za nim tam trafiłem, zobaczyłem niską cenę na tym portalu. 

Następnie wykorzystałem kupon, który można spotkać na kanałach wykopu/lub portalu GearBest w zakładce „flashsale

GearBest Mi Air Xiaomi

Zakup Xiaomi Mi Air 13 z GearBest i PayPal

Zakupy na Gearbest jest bezpieczny. Aby zaoszczędzić należy wybrać zakup z HK  ( z reguły z tego magazynu jest taniej) i kuriera DHL + ubezpieczenie. Dzięki temu mam komofort, iż moja paczka jest dobrze zabezpieczona i w razie problemów całą wartość obejmuje specjalne ubezpieczenie. W końcu paczka musi przelecieć pół globu. Moja paczka dotarła w  4 dni od momentu wysyłki. Całość kosztów można zamknąć poniżej 3000zł.

Warto dodać, że dostawy z poza krajów UE wiążą się z dodatkowymi opłatami celnymi i podatkiem VAT. Przed zakupem należy mieć to na uwadze i zapoznać się z aktualnym stanem prawnym.

Xiaomi Mi Air 13 – Recenzja, moja opinia

W mojej ocenie laptop jest świetnie wykonany. Mieszanka metali do wykonania obudowy w 100% trafiona. Wszystko jest idealnie spasowane, przemyślane. Nic nie puka, nie stuka. Jedna solidna bryła. Pięknie wykonana i wykończona.

Matryca jest błyszcząca, przez co trudna w utrzymaniu w czystości. Jednak jakość obrazu porównywalna do MacBooka Pro czy Dell XPS. Serio. Na netbookcheck ten laptop mi air jest porównywany właśnie z laptopami z półki premium z okolic 6-8 tysięcy złotych. Nie bez powodu. Jest tylko *średnio* ok. 10% słabszy wydajnościowo od powyższych modeli.

Klawiatura przyjemna i cicha. Podświetlenie właściwe.

Na szczególną uwagę zasługuje gładzik. Do tej pory korzystałem z trackpoint’a i ciężko było mi się przesiąść. Jednak obsługa gestów na tym gładziku jest niesamowita. Prosta i intuicyjna. Na systemie Windows 10 nauczysz się jej w ciągu kilku minut. Gładzik jest szklany daje to niesamowite uczucie. Gładki jak  … przyjemny w dotyku jak kobieca skóra 😛 Aż chce się go używać!

Na uwagę zasługuje czas ładowania baterii. Jest bardzo ekspresowy. Bateria bowiem ładuje się do 100% w niespełna godzinę.

W laptopie spotkacie system Windows 10  w wersji Chińskiej i nie ma możliwości instalacji języka Polskiego czy angielskiego. Na forum Mi jest wątek informujący jak podmienić wersję Chińską na Angielską. 

Jeśli zainstalujesz linux’a warto zadbać o jego optymalizacje, w przypadku ubuntu większość problemów na starcie łata ten poradnik na githubie.

BIOS na szczęście jest w dostępny w języku Angielskim 🙂

 

Podsumowanie – Laptop Xiaomi Mi Air 13

Laptop Xioami Mi Air 13 jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Bateria wystarcza na 5 godzin do 3 godzin intensywnego użytkowania. Jest lekki, przyjemny w dotyku (szczególnie gładzik) szybki . Matryca z bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów. W tej kategorii cenowej nie znajdziecie lepszego laptopa w Polsce. Jedynie czego brakuje to ideału, to MacOS na tym sprzęcie 😛 Ale dzięki W10 możemy połączyć laptopa z naszymi gadżetami od Xiaomi np. Mi Band i odblokowywać laptopa za pomocą zegarka 🙂

Wg. mnie jeśli ktoś potrzebuje super laptopa do pracy to jest to idealna propozycja. Następny dobry laptop to już dopiero MacBook Pro lub Dell XPS.

 


 

PayPal.Me: Postaw mi piwo 5 PLN
4.8/5 - (13 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “Laptop Xiaomi Mi Air 13 – zakupy, opinie i recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.