Kurs szybkiego czytania – Gdzie i jak?

W dobie śmiało można rzec – technokracji, umiejętność szybkiego czytania jest bardzo przydatna, żeby nie powiedzieć pożądana. Ta coraz modniejsza technika pozyskiwania i przyswajania treści może być naszym atutem w zdobywaniu pracy, a także bonusem ułatwiającym naukę. Coraz częściej w kartach CV można spotkać odbyte kursy w dziedzinie szybkiego czytania. Warto im się przyjrzeć bliżej, na co zwrócić uwagę nosząc się z zamiarem odbycia takiego kursu ? Jaki kurs będzie dla nas najodpowiedniejszy ? Wreszcie – czy to jest w ogóle skuteczne ?

Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki

Jeśli wydaje się wam, że umiejętność szybkiego czytania przydaje się wyłącznie w profesjach ściśle związanymi z czytaniem, to jesteście w błędzie. Chociażby dlatego, że współcześnie – w erze papierologii nawet przeciętny Nowak jest zobowiązany do podpisania byle umowy, lub przeczytania i odpowiedniego zinterpretowania regulaminu BHP w danym zakładzie pracy. Oczywiście prędkość z jaką przyswoi tę wiedzę ma znaczenie drugorzędne, natomiast wyłowienie istotnych informacji i zrozumienie ich, może się okazać cenną wiedzą. To też kurs szybkiego czytania jest niemal dla każdego człeka rozwiniętego intelektualnie. Obejmuje on swoim zakresem nie tylko szybkie przyswajanie treści, ale także odpowiednie rozumienie i interpretacje. Wniosek jest jeden – trzeba nad sobą pracować, aby się doskonalić.

Forma kursu

Jednym zdaniem – do wyboru, do koloru. Skuteczność kursu wbrew pozorom nie zależy od jego formy. Czynnikami warunkującymi postęp jest przede wszystkim zapał, cierpliwość, czas poświęcony oraz wskaźnik IQ. Obecnie istnieją specjalistyczne prywatne szkoły oferujące takie kursy – zwieńczone oczywiście odpowiednim dokumentem potwierdzającym. Niestety one wymagają sporego wkładu finansowego, ale także oferują indywidualne podejście mogące ułatwić tok nauki. Jeśli mamy okrojony budżet na ten cel, warto pogłębiać swoją wiedzę za pomocą internetu. W sieci wrze od pakietu i rodzaju szkoleń dotyczących hasła – kurs szybkiego czytania. Ostatecznie możemy posiłkować się ukierunkowaną na ten cel literaturą. Tutaj gama jest równie szeroka, lecz niestety – pewnik skuteczności proporcjonalnie mniejszy. Jak widać – wszystko zależy od samozaparcia i chęci.

Wiktor z więcejniżedu.pl poleca http://wiecejnizedu.pl/szybkie-czytanie-dla-dzieci-mlodziezy/

3/5 - (1 vote)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.