Xiaomi air purifier czyli oczyszczacz powietrza Chińskiej marki Xiaomi. Czy warto kupić to urządzenie? Czy rzeczywiście usuwa zanieczyszczenia PM2.5? Ile kosztuje i jak droga jest jego eksploatacja? Jaki filtr wybrać? Niezależna recenzja produktu, który sam kupiłem. Zapraszam!
Xiaomi Air Purifier
Istnieją dwie generacje oczyszczacza powietrza od Xiaomi. Obydwie generacje są tak samo dobre. Główną różnicą jest rozmiar.
Gdzie kupić?
W Polsce można spotkać ceny od 800zł do 1000zł na morele.net czy swiatbaterii. Jednak są to ceny kosmiczne. Czekając 2-3tygodnie możemy go mieć już za ok. 550zł. Warto, zaczekać na wyprzedaże i promocje i zakupić ciut taniej.
Ja swój kupiłem na GearBest. Dzięki promocji udało mi się jego cenę zbić do ok. 400zł. Oczywiście polecam wybrać darmową wysyłkę
Priority Line, paczka bowiem dotarła kurierem DPD UK.
Filtry w Xiaomi air purifier
PREMIUM:
Fioletowy:
Xiaomi (wersja antybakteryjna) może skutecznie absorbować cząsteczki PM2.5, roztocza kurzu. Powleczona specjalną warstwą antybakteryjną może zabijać bakterie. Węgiel aktywny może wyeliminować zanieczyszczenia w powietrzu.
WERSJA BUDŻETOWA:
Niebieski:
Oryginalny filtr oczyszczający powietrze Xiaomi Mi o wysokiej sprawności – wersja ekonomiczna Główne cechy: Filtr węglowy aktywny, może skutecznie filtrować specyficzny zapach, formaldehyd, PM2,5 itd.
REKOMENDOWANY:
Zielony:
Został specjalnie zaprojektowany do usuwania formaldehydu, PM2.5, specyficznego zapachu itp. Filtr posiada 3 warstwy o wysokiej sprawności: siatka filtracyjna, siatka filtracyjna H11, filtr z węglem aktywnym.
Eksploatacja Xiaomi purifier
Prawie bezgłośny, bezobsługowy. Wymiana filtra raz na 145 dni? Bajka. Przy dużym natężeniu zanieczyszczeń w Krakowie, obawiam się że będą potrzebne dwa filtry na jeden sezon grzewczy. Który zaczyna się średnio od Października i kończy w Marcu. Chociaż producent zakłada, że filtr może chodzić nawet 6 miesięcy.
Filtr ekonomiczny wychodzi za około 150zł. Wymiana filtra jest banalnie prosta. Konfiguracja jest prosta. Wystarczy apka i telefon podłączony do tej samej sieci WiFi. Momentalnie znajduje urządzenie i konfiguruje w ciągu 2 minut. Do obsługi wymagana jest aplikacja pobierana ze strony Xiaomi. Link (kod QR) znajduje się w instrukcji.
Aplikacja do Xiaomi air purifier
W aplikacji konfigurujemy: nasz własny tryb „Favorites”, gdzie ustawiamy powierzchnie pomieszczenia. Jednocześnie obroty wentylatora. Dodatkowo w sekcji ustawień, możemy zmniejszyć nawet poziom świecenia diod led na naszym urządzeniu.
Wątek testu poruszany na wykopie
tutaj.
Co to jest PM2.5?
Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest zanieczyszczenie powietrza i co oznacza skrót PM2.5 to już wyjaśniam:
PM2.5 to pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 μm, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia i życia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Przedostaje się przez płuca do krwi i zanieczyszcza nasz organizm. Są to bardzo niebezpieczne związki. Zapytaj sąsiada czym pali w piecu.. może będziesz mógł oszacować czy to tylko pył z miału, czy niebezpieczne dioksyny. Które wdychane regularnie doprowadzają do ciężkich chorób – nie tylko układu oddechowego.
Podsumowanie – Oczyszczacz powietrza Xiaomi purifier 1, 2 generacji
Serdecznie polecam to urządzenie. Szczególnie mieszkańcom Krakowa, okolic oraz innych rejonów Polski gdzie występuje smog. Szkoda się truć w swoim własnym domu. Skoro sąsiad pali miałem i plastikowymi butelkami po taniej coli z biedronki. Nie wdychaj tego. Czuć różnicę po zastosowaniu. Powietrze jest lżejsze, lepiej się oddycha. Nie budzę się z katarem. Jest rewelacyjnie. Pochłania także dobrze zapachy. Przez to wietrzenie pomieszczenia ograniczam do minimum. Nie warto się zastanawiać. Warto prędzej zadbać o swoje zdrowie.
Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz!
W tej kategorii również na blogu:
Jeden komentarz do “Xiaomi air purifier 2 – Recenzja po zakupie”