Priority Line

GearBest – Wysyłka Priority Line na czym to polega

Ostatnio wprowadzono w serwisie GearBest nową formułę wysyłki. Jest to bowiem „Priority Line”. Co znaczy to magiczne słowo? Jest to najczęściej opcja darmowej wysyłki nawet droższych przedmiotów jak komputery czy telefony.

Priority Line – co to jest?

To wysyłka lokalną pocztą z terenu Unii Europejskiej lub innego rejonu najbliższego dla Twojego kraju. Nie jest to kurier, usługa korzysta z krajowego dostawcy pocztowego.

Priority Line - Dostawa z GearBest.com

Na czym polega Priority Line?

Priority Line, czyli bezpośrednia dostawa linią priorytetową to jedna z najszybszych metod dostawy na GearBest (choć najczęściej nie tak szybka jak wysyłka kurierem bo trwa średnio od 3 do 7 dni roboczych (wg. moich empirycznych doświadczeń).

Po dokonaniu zakupu zamówienia gromadzone są na jedną paletę i są wysyłane z GearBest do jednego z lokalnych magazynów europejskich. W przypadku Polski najczęściej będzie to Anglia, Holandia lub kraje Skandynawii.

Następnie, w magazynie już na terenie Unii paleta jest rozładowywana i przesyłka kierowana jest do Polski za pośrednictwem Royal Mail, czyli Poczty Holenderskiej lub odpowiednika w innym kraju. U nas jest to Poczta-Polska. Dzięki tej metodzie, paczka/list traktowana jest jako przesyłka na terenie UE. Więc ma inny status niż zamówienie sprowadzane tradycyjną drogą z Azji.

Następnie paczka trafia do Węzła czyli sortowni paczek. Stamtąd kierowana jest do lokalnego urzędu pocztowego w miejscu dostawy. Kolejno listonosz dostarcza ją do Twoich drzwi, no.. ewentualnie zostawia Awizo. Bo paczka waży 4kg, a nadana jako list nie zmieści mu się do torby…

Ten zbiorowy i zorganizowany proces dostawy ułatwia efektywne i szybsze dostarczanie paczek. Jest przede wszystkim TANIE.

Dlaczego warto korzystać z Priority Line?

Lokalne magazyny są obsługiwane szybciej przez urzędy celne niż indywidualne przesyłki, a to wpływa na skrócenie czasu dostawy.

Przesyłki są dostarczane również w pewny i bezpieczny sposób. Dzieje się tak dlatego, że GearBest współpracuje z wybranymi sprawdzonymi europejskimi dostawcami poczty. Nie zawsze paczka będzie podróżować jako przesyłka Poczty-Polskiej, bowiem zdarza się, że Priority Line Twoja paczka ląduje w DPD UK i kurierem trafia do Ciebie. Ja dzisiaj tak miałem. Zamówiłem produkt Xiaomi i za pomocą Priority Line i przyszedł kurierem DPD 11 dni roboczych.

Trochę takie, lotto 😉 Jedno jest pewne. Paczki docierają szybciej niż tradycyjną wysyłką bezpośrednią Państwa Środka do Twojego miejsca zamieszkania.

GearBest – Wysyłka Priority Line na czym to polega
Oceń wpis!

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.