Szczawnica atrakcje – okiem turysty

Jeśli wybieramy się na wycieczkę w Pieniny, nie możemy pominąć kilku ważnych atrakcji turystycznych jakie są dostępne w tym regionie. W Szczawnicy atrakcje turystyczne to nie tylko dobre lody i wyciąg na Palenicę. Ta mała miejscowość żyje także poza sezonem sportów zimowych. W lecie możemy podziwiać piękno przyrody podczas wędrówek. Co w takim razie warto zobaczyć?

Szczawnica atrakcje regionu

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa położona w Beskidach Zachodnich. W okolicy do dyspozycji mamy wyciąg na Palenicę, pijalnię wody, bacówkę oraz spływ Dunajcem. Jednak to nie wszystko. Obowiązkowo należy spróbować przeprawy przez Dunajec i wyprawy na Trzy Korony, najlepiej przez Sokolicę. Trasa wiedzie przez skały i jest bardzo atrakcyjna.

Widok na Tatry
Tatry, droga na Trzy Korony

Z Sokolicy rozciąga się piękna panorama Tatr. Dodatkowo, ze szczytu świetnie widoczny jest malowniczy przełom Dunajca:

Widok z Sokolicy
Sokolica

Wracając można zejść do schroniska i zjeść dobry posiłek, a następnie wrócić do Szczawnicy malowniczą trasą od Słowacji – wzdłuż trasy spływu. Ten odcinek można pokonać pieszo lub na rowerze. Średni czas takiej wycieczki powinien zamknąć się w ok. 6-7h w zależności od tego, czy na taras widokowy na Trzech Koronach będzie kolejka 😉 Radzę omijać w weekend majowy.

 

Niebieski szlak wzdłuż granicy ze Słowacją pokaże nam piękno regionu. Po drodze znajdziemy bacówkę, gdzie będziemy mogli spróbować sera, napić się świeżego mleka oraz bliżej zapoznać z owcami. W sezonie możemy podglądać jagniątka raźnie podążające za stadem.

Szczawnica atrakcje - widok na Tatry
Widok z Wysokiego Wierchu (na granicy ze Słowacją)

Trasy nie są bardzo wymagające.

Szczawnica atrakcje – Szlaki

 

Przykładowe trasy
Przykładowe trasy

Mapa turystyczna – Szczawnica

Będąc w Pieninach, obowiązkowo musimy zdobyć Trzy Korony, najlepiej idąc trasą prowadzącą przez Sokolicę. Następnie możemy odwiedzić bacówkę znajdującą się na trasie na Wysoki Wierch. Prowadzi tam szlak niebieski, który kieruje się dalej na Wysoką. Jeśli dysponujemy większą ilością czasu, warto i tam skierować swoje kroki. Z Wysokiej prowadzi zielony szlak, którym przez Wąwóz Homole zejdziemy prosto do Jaworek. W tej miejscowości znajdziemy również stadninę koni, gdzie będziemy mogli zostawić na chwilę nasze pociechy 😉

Nie można też zapomnieć o jeszcze jednej pobliskiej miejscowości jaką jest Leśnica. Po Słowackiej stronie kupimy takie przysmaki jak czekolada studencka czy lokalne piwo 🙂 Pamiętaj by zabrać ze sobą EURO! Jeśli jednak się tam nie wybieracie, to w samej Szczawnicy na ul. Głównej znajdziemy sklep specjalizujący się w piwie zarówno z małych jak i dużych browarów zagranicznych (Słowackie, Czeskie, Litewskie). Ceny zaczynają się od 7 zł. Kupicie tam także czekoladę studencką, dla siebie albo swojej kobiety 😉

Na koniec nie pozostaje nic innego jak…

Dobre piwo

Piwo miodowe
Piwo miodowe

 

 

Jeśli interesują Cię też wyprawy konne polecam miejscowość Jaworki nieopodal Szczawnicy: http://www.siedlisko.wczasywpolsce.pl/

 

Sprawdź: ubezpieczenia turystyczne na wilkowska-tuw.pl

4.9/5 - (13 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Jeden komentarz do “Szczawnica atrakcje – okiem turysty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.