Molo w Sopocie

Sopot Atrakcje – Co warto zobaczyć?

Sopot to nie tylko ul. Monte Cassino. To małe miasto położone nad Zatoką Gdańską. Jest ściśnięte między Gdynią, a Gdańskiem. To idealne miejsce na wypady wzdłuż całego pobrzeża. Zapraszam na przegląd atrakcji miasta i nie tylko

Na miejsce noclegowe najlepiej wybrać coś blisko centrum. Dzięki temu nie stracimy czasu na dojście/dojazd do poszczególnych atrakcji. Dobrym pomysłem jest zameldować się w pobliżu pierwszej i jednocześnie największej atrakcji kojarzonej z Sopotem – Molo.

 

Atrakcje Sopotu

Molo w Sopocie

tej atrakcji przedstawiać nie trzeba. Obowiązkowa pozycja i oczywiście zajmuje pierwszą lokatę. Czy w nocy czy w dzień, czy deszcz czy śnieg – zawsze spotkamy tam spacerujących ludzi – Dlaczego? Wystarczy tam raz przyjechać i odpowiedź będzie jasna.

Latarnia Morska w Sopocie

Latarnia Morska SopotWysoka na ponad 30 metrów, zasięg światła ok. 12km. Dawniej pełnia rolę komina dla oddziału reumatologicznego w ramach zakładu balneologicznego. Do tej pory nadal wydobywa się z niej dym. Dostępna dla zwiedzających.

 

Willa Ernesta Claaszena – czyli Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu  usytuowane jest  przy nadmorskiej promenadzie, tuż przy sopockiej plaży. Willa wybudowana została w 1903 r. dla gdańskiego kupca i przedsiębiorcy: Ernst Claaszen- właściciel firmy eksportującej cukier i konsul Ameryki na całe Prusy Wschodnie, w 1925 roku, po śmierci Claaszena jego rodzina sprzedała dom.

Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie

Wybudowana w 1909 roku z inicjatywy kapelmistrza Paula Waltera Schaeffera, obecnie zajmuje teren 4 hektarów. Otoczona pięknym lasem. Na jej widowni może zasiąść blisko 5 tysięcy widzów. Od ponad 40 lat na deskach Opery Leśnej odbywa się Festiwal Piosenki oraz Festiwal Operowy.

Najlepiej jednak czas spędzić na plaży 🙂

 

Dodatkowo do zobaczenia są także:

Łazienki Południowe (drewniany budynek, z dwiema wierzyczkami ze zdobieniamy skandynawskimi. Usytułowany jest przy alejce spacerowej wzdłuż plaży, tuż przy molo. Obecnie stanowią miejsce noclegowe.

Kościół św. Jerzego (w stylu neogotyckim) zlokalizowany tuż przy głównej ulicy w Sopocie.

Krzywy domek czy Przystań Rybacka znajdująca się w południowej części plaży przy ujściu Potoku Karlikowskiego.

Będąc tak blisko Gdyni, warto zajrzeć też do Orłowa. Znajduję się tam molo oraz klif z pięknym widokiem na zatokę.

Molo w Orłowie

 

Do zobaczenia na Sopockim Molo!

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 myśli w temacie “Sopot Atrakcje – Co warto zobaczyć?”

  1. Jeśli chodzi o atrakcje w Sopocie to polecam zajrzeć na ta stronę esopot.pl. Sa wszystkie ciekawe miejsca wymienione, aktualne informacje o tym co się dzieje w mieście. Przydatne dla turystów 🙂

    1. Może i na tamtej stronie jest jakaś lista, ale myślę, że Dominik wykonał tu świetną robotę i trzeba go za nią pochwalić. Teraz każda osoba odwiedzająca Sopot ma aż nadmiar pomysłów na jednodniową wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *