Molo w Sopocie

Sopot Atrakcje – Co warto zobaczyć?

Sopot to nie tylko ul. Monte Cassino. To małe miasto położone nad Zatoką Gdańską. Jest ściśnięte między Gdynią, a Gdańskiem. To idealne miejsce na wypady wzdłuż całego pobrzeża. Zapraszam na przegląd atrakcji miasta i nie tylko

Na miejsce noclegowe najlepiej wybrać coś blisko centrum. Dzięki temu nie stracimy czasu na dojście/dojazd do poszczególnych atrakcji. Dobrym pomysłem jest zameldować się w pobliżu pierwszej i jednocześnie największej atrakcji kojarzonej z Sopotem – Molo.

 

Atrakcje Sopotu

Molo w Sopocie

tej atrakcji przedstawiać nie trzeba. Obowiązkowa pozycja i oczywiście zajmuje pierwszą lokatę. Czy w nocy czy w dzień, czy deszcz czy śnieg – zawsze spotkamy tam spacerujących ludzi – Dlaczego? Wystarczy tam raz przyjechać i odpowiedź będzie jasna.

Latarnia Morska w Sopocie

Latarnia Morska SopotWysoka na ponad 30 metrów, zasięg światła ok. 12km. Dawniej pełnia rolę komina dla oddziału reumatologicznego w ramach zakładu balneologicznego. Do tej pory nadal wydobywa się z niej dym. Dostępna dla zwiedzających.

 

Willa Ernesta Claaszena – czyli Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu  usytuowane jest  przy nadmorskiej promenadzie, tuż przy sopockiej plaży. Willa wybudowana została w 1903 r. dla gdańskiego kupca i przedsiębiorcy: Ernst Claaszen- właściciel firmy eksportującej cukier i konsul Ameryki na całe Prusy Wschodnie, w 1925 roku, po śmierci Claaszena jego rodzina sprzedała dom.

Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie

Wybudowana w 1909 roku z inicjatywy kapelmistrza Paula Waltera Schaeffera, obecnie zajmuje teren 4 hektarów. Otoczona pięknym lasem. Na jej widowni może zasiąść blisko 5 tysięcy widzów. Od ponad 40 lat na deskach Opery Leśnej odbywa się Festiwal Piosenki oraz Festiwal Operowy.

Najlepiej jednak czas spędzić na plaży 🙂

 

Dodatkowo do zobaczenia są także:

Łazienki Południowe (drewniany budynek, z dwiema wierzyczkami ze zdobieniamy skandynawskimi. Usytułowany jest przy alejce spacerowej wzdłuż plaży, tuż przy molo. Obecnie stanowią miejsce noclegowe.

Kościół św. Jerzego (w stylu neogotyckim) zlokalizowany tuż przy głównej ulicy w Sopocie.

Krzywy domek czy Przystań Rybacka znajdująca się w południowej części plaży przy ujściu Potoku Karlikowskiego.

Będąc tak blisko Gdyni, warto zajrzeć też do Orłowa. Znajduję się tam molo oraz klif z pięknym widokiem na zatokę.

Molo w Orłowie

 

Do zobaczenia na Sopockim Molo!

4/5 - (4 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “Sopot Atrakcje – Co warto zobaczyć?”

  1. Jeśli chodzi o atrakcje w Sopocie to polecam zajrzeć na ta stronę esopot.pl. Sa wszystkie ciekawe miejsca wymienione, aktualne informacje o tym co się dzieje w mieście. Przydatne dla turystów 🙂

    1. Może i na tamtej stronie jest jakaś lista, ale myślę, że Dominik wykonał tu świetną robotę i trzeba go za nią pochwalić. Teraz każda osoba odwiedzająca Sopot ma aż nadmiar pomysłów na jednodniową wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.