WordPress Wtyczki Blog

TOP 10 przydatnych wtyczek do WordPressa

Każdy ma swój zestaw wtyczek, które poleca i które sprawdzają się jego działaniach. Jest jednak pewien dość uniwersalny zbiór dodatków do najpopularniejszego systemu zarządzania treścią jakim jest WordPress. Zapraszam do przeglądu najważniejszych – w mojej ocenie – wtyczek do WP.

Wtyczki do WordPress’a – TOP 10

Zacznijmy od niezbędnego must have.

Na miejscu pierwszym bezpieczeństwo:

1. Wordfence Security

Wordfence Security – Firewall, Malware Scan, and Login Security

Nie jest lekiem na cały spam i zło internetu. Zabezpiecza jednak i blokuje topowe próby ataku na Twojego bloga. Dzieją się one każdego dnia. Nie wierzysz? Zainstaluj go i zobacz jak często i z jakich adresów IP odpytywany jest Twój panel do logowania i kto próbuje złamać hasło metodą słownikową.

na miejscu drugim:

2. Yoast SEO

Yoast SEO

Tej wtyczki chyba nikomu nie muszę przestawiać. Obowiązkowa dla każdego komu zależy na widoczności swojej strony w wyszukiwarce.

na podium znajduje się także:

3. Updraft Plus

UpdraftPlus: WordPress Backup & Migration Plugin

Dzięki tej wtyczce ustawisz sobie możliwość wykonywania automatycznych kopii bezpieczeństwa i pozbędziesz się niepewności związanej z ryzykiem jakim niosą aktualizacje Twojego WordPressa. Zabezpiecz się nim będzie za późno.

Twórz bezpośrednio kopie w chmurze na Dropbox, Dysk Google, Amazon S3, UpdraftVault, Rackspace Cloud, FTP, DreamObjects, OpenStack Swift lub nawet e-mail. Wersja premium – płatna dodatkowo umożliwia wykonywanie kopii do Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, Backblaze B2, SFTP, SCP, a także za pomocą: WebDAV.

Tuż za podium znajdują się równie ważne pozycje:

4. TinyMCE Advanced

Advanced Editor Tools

Ciekawy dodatek, który rozbudowuje standardowy edytor o dodatkowe funkcje. Wszystko pod ręką – ustawisz za pomocą funkcji drag and drop. Wspiera nowy jak i klasyczny edytor.

Po wprowadzeniu bardzo urozmaiconego edytora do natywnego systemu WordPress pojawiła się wtyczka przywracająca klasyczny edytor, myślę że się przyda:

5. Klasyczny Edytor

Edytor klasyczny

Jeśli mamy już dobry edytor, zabezpieczenia i kopie zapasową. Pozostaje nam zadbać o cache witryny i przyozdobić naszą stronę w różne bajery. Koniecznie tylko w te użyteczne. Zaczynajmy!

6. WP Super Cache

WP Super Cache

Generalnie ta wtyczka  wypluwa statyczne pliki html z dynamicznego bloga WordPress. Po wygenerowaniu pliku html twój serwer będzie obsługiwał ten plik zamiast przetwarzania stosunkowo cięższych skryptów dynamicznych PHP WordPress. Warto zadbać o komfort dla Twoich stałych czytelników.

7. kk Star Rating

kk Star Ratings – Rate Post & Collect User Feedbacks

Poznaj opinię innych. Daj ocenić swój wpis. Włączy Google Schema i ciesz się widocznością wyników ocen Twoich wpisów w wyszukiwarce. Koniecznie przetestuj!

8. Contact Form 7

Contact Form 7

Niezbędna wtyczka – jeśli zapragniesz stworzyć formularz na swoim blogu. Wykonaj go tak jak potrzebujesz (ilość i rodzaj pół). Wszystko w kilku prostych krokach.

9.  Contextual Related Posts

Contextual Related Posts

Tym dodatkiem wyświetlisz pod postem, zbliżone tematycznie wpisy na Twoim blogu. Dzięki temu zaangażujesz użytkownika i być może zostanie on dłużej na Twojej stronie. Dodatkowo wzmocnisz linkowanie wewnętrzne – co pozytywnie przełoży się na SEO Twojej witryny.

Jeśli postanowisz przenieś stronę, pomoże Ci niezastąpiona wtyczka All in One:

10. All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration

Wygeneruj plik i wgraj go na nową lokalizacje. Przeniesiesz praktycznie całą konfiguracje WorPressa.

Jeśli znasz przydatną wtyczkę, która według Ciebie powinna pojawić się na tej liście, daj znać w komentarzu!

4.2/5 - (5 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “TOP 10 przydatnych wtyczek do WordPressa”

  1. Część wtyczek używam. A o niektórych nawet nie słyszałem. 🙁 Dlatego muszę przetestować. 🙂 Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.