covid-19-przeciwciala

Szczepionka Covid-19, a przeciwciała. Czy jesteś pewien?

Szczepienia to temat bardzo osobisty. Nie dyskutuje z tym czy są potrzebne, czy są tam chipy – których brakuje w przemyśle (pewnie wszystkie poszły do szczepionek :D). Każdy ma swoje zdanie. Chciałbym w tym poście przedstawić przykład osoby, która przechorowała covid-19 oraz zaszczepiła się. Sprawdzimy na podstawie wyników krwi ilość przeciwciał wytworzonych na poszczególnych etapach. Zapraszam do sprawdzenia faktów.

Ten artykuł, nie jest tekstem medycznym. Nie ma na celu zachęcać, czy zniechęcać do szczepień. Ukazuje jedynie pojedyńczy przypadek zachorowania, przebieg diagnostyki, skrót z wyników badań. Dla zainteresowanych, możliwe jest dodanie screenów z wyników. Artykuł ukazuje jedynie fakty opartę na jednostkowym przykładzie.

COVID-19

Wszystko zaczęło się od zachorowania na covid-19 w lutym 2021 roku. Zachorowanie potwierdzone przez 2 testy antygenowe w odstępach 48h + test PCR (genetyczny) wykonany 24h po ostatnim teście antygenowym.
Objawy ch-styczne jakie wystąpiły: brak węchu, suchy kaszel, problemy
z zasypianiem, rozkojarzenie, zmęczenie ogólne, przyspieszone tętno.
Czas trwania około 2 tygodni.

Przeprowadzone badania w ostatnim dniu izolacji: USG płuc, Echo serca, Morfologia + markery zapalenia mięśnia sercowego, OB, ciśnienie, natlenienie krwi, RTG płuc. Badania wykonane w szpitalu pod okiem lekarza z dedykowanego SOR Covid-19. Podano tylko potas doustnie celem uzupełnienia braków. Jedyny ubytek poznany podczas badań elektrolitycznych we krwi. Brak wskazań do dalszej diagnostyki. Kontrolnie po 3mc od przechorowania, wykonano tomografię płuc z konsultacją pulmonologa, który nie stwierdził problemów i typowych zmian po przechorowaniu covid-19.

Po przechorowaniu, szczepienie Pfizer po covid-19

Po 6mc od przechorowania covid-19, w czerwcu 2021 roku podano pierwszą dawkę szczepionki Pfizer. Następnie w lipcu 2021 drugą dawkę. Po zaszczepieniu obydowma dawkami, wykonano badania kardiologiczne, echo i usg serca  i holter ciśnieniowy, celem sprawdzenia, czy szczepionka nie wpłynęła na stan kardiologiczny. Wykonano również badanie: USG węzłów chłonnych. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

Wyniki badań na przeciwciała COVID-19 po szczepieniu

Badania na przeciwciała wykonano w labolatorium „DIAGNOSTYKA” z godnie z metodą przyjętą przez WHO. Podane jednostki, są w standardzie międzynarodowym BAU/ml.
Wynik pozytywny uznaje sie gdy wynosi więcej jako 33 BAU/ml krwi.

  1. Badanie 1mc po przechorowaniu: >388 BAU/ml
  2. Badanie po 6mc po przechorowaniu: >188 BAU/ml
  3. Badanie po 3mc po II dawce Pfizer:  >2088 BAU/ml
  4. Badanie po 6mc po II dawce Pfizer:
  5. Badanie po 12mc po II dawce Pfizer:

Jeśli się zaszczepiłeś? `To czy potwierdziłeś swój wynik przeciwciał z krwi?

Artykuł będzie aktualizowany.

Zdjęcie wyróżniające utworzone przez freepik – pl.freepik.com

1/5 - (1 vote)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.