hosting seo

Hosting SEO – Czy istnieje idealny?

Dobry hosting to podstawa sprawnie działających stron, szczególnie jeśli tworzymy strony satelity / zaplecze czy inne pomagające nam przy realizacji zadań SEO witryny. Hosting SEO to coś więcej niż zwykła przestrzeń na stronę www. To rozbudowana funkcjonalność o dodatkowe elementy jak adresy IP, Instalator skryptów, zadania cron – ułatwiające automatyzacje itp.

 

Czy istnieje idealny hosting pod SEO?

Czy istnieje coś takiego jak idealny hosting SEO? To pytanie pozostawiam Wam, ponieważ dla każdego „idealne” będzie znaczyło coś innego. Przeglądnijmy zatem najbardziej znane hostingi seo i zastanówmy się co jest najważniejsze dla specjalisty SEO. Pewnie spora część osób stwierdzi, że „hostingi seo” omija szerokim łukiem ze względu na fakt, iż może go dzielić (w przypadku usług typu współdzielony hosting) ze spamerami.

Przy obecnych trendach i zmianach w algorytmie serwer dedykowany per jedno zaplecze to najlepsze rozwiązanie

Ile SEO-wców tyle opinii na temat hostingów pod – nie bójmy się użyć tego słowa – zaplecze. W dobie pseudo analiz trzeba wypracować swoją strategię budowy linków i oceny jakości serwisów. O crawl budget i aktualnych trendach w linkowaniu już niebawem na moim blogu.

Najpopularniejsze hostingi czy pakiety SEO

Hosting SEO Linuxpl.com można opisać jednym słowem: super kontakt z Administracją. W sieci, są także opinie, że część tych adresów IP, które posiadają w ramach Hostingu SEO jest oznaczona jako „spamerskie” ale w mojej ocenie to plotki. Wg. prywatnych testów, nie znalazłem, żadnych problemów z tym związanych.

Hosting na myDevil.net jest bardzo wygodny. Opłacalny cenowo (promocje, kupony 20% np.: E1YE67R4SE ). Nie jest to hosting pod SEO. Ale da się umieścić i zoptymalizować wiele wartościowych serwisów. Może świetnie się nadać jako hosting pod strony do publikacji partnerskich czy stron nastawionych na zysk z reklam. Na plus zasługuje dostęp SSH i możliwości konta w zakresie wykorzystania funkcjonalności powłoki bash.

Hosting OVH, posiada około 17 IP’-ków do wykorzystania. Jednak tam mamy w podstawowym pakiecie tylko 1 bazę danych o pojemności 200MB, to straszna bieda.

Hosting SEO od seohost.pl jest atrakcyjny jeśli chodzi o zróżnicowaną ofertę i relatywnie dobrą cenę. Oferuje hosting seo w Polsce i Europie, różne klasy adresów IP. Warto się zainteresować.

Brakuje Tu według Ciebie jeszcze jakiegoś hostingu? Napisz o tym w komentarzu!

Hosting wirtualny/współdzielony

Hosting współdzielony to chyba najlepsze miejsce na „zaplecze”. Jeśli chcemy wydajnego hostingu musimy kupić wydzieloną platformę jak maszynę wirtualną typu VPS, albo wydzielony hosting wirtualny (jak współdzielony) tyle, że z gwarantowanymi zasobami (szczególnie dobre dla osób nie chcących bawić się administracją linuxa na VPS).

Gdzie są najtańsze domeny?

Nie ma jednego miejsca. Nie znajdziemy chyba takiego dostawcy (jeśli takowy istnieje proszę o komentarz) gdzie wszystkie końcówki domenowe będą taniej niż wszędzie indziej. Ja mogę jedynie polecić OVH, gdzie relatywnie większość końcówek jak miasto.pl, .pl, edu.pl są tańsze. Jednak Tylko „relatywnie”. Np. na stronie cba.pl znajdziemy  najtańszą końcówkę .de i tak można by wymieniać… Oczywiście nie rozczulam się tu nad różnicami na poziomie kilku złotych na domenie. Trzeba pamiętać, że gdzie najtaniej to nie zawsze najlepiej jakościowo.

Jaki jest Twój idealny hosting SEO? Co dla Ciebie jest najważniejsze?

 

 

Powyższy artykuł nie jest sponsorowany przez żadną  firmę. Znajdujący się we wpisie kupon zniżkowy jest ref kodem.
3.6/5 - (14 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

4 komentarze do “Hosting SEO – Czy istnieje idealny?”

  1. Dzieki za wzmiankę o SeoHost.pl 🙂 Chyba nie sprawdzałeś wnikliwie, ale pod kątem domen jesteśmy tańsi w domenach PL nawet od OVH, co do reszty rozszerzeń ( tych najpopularniejszych także ). Myślę że warto nas wymienić także w tym kontekście 🙂

  2. Dobry serwerek pod SEO jest mocno ważny 🙂 ovh tanie i w miare spełnia oczekiwania – wiądomo droższy abonament tym lepszy support, choć bym tutaj pomyślał nad nazwą :)) ale najbardziek polecam linuxpl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.