BeamUsUp SEO Crawler darmowy program

Narzędzie do badania i skanowania strony. Analogiczne działanie do robota Google. Dzięki niemu możemy sprawdzić strukturę strony i wszystkie adresy URL witryny. To wszystko dostępne za darmo.

BeamUsUp SEO Crawler

To crawler zachowujący się podobnie do bliźniaczego narzędzia Screaming Frog który w darmowej wersji pozwala na skanowanie stron do 500 URL’ów. Do większych zasobów trzeba wykupić licencje. Jest jednak alternatywa.

 

BeamUsUp SEO Crawler jest to aplikacja desktopowa napisana w języku Java bez problemu pobierzesz go na system Windows oraz uruchomisz na linux’ie.

Dzięki niemu możesz bezboleśnie zbadać  stronę internetową i wyciągnąć informacje niezbędne do przygotowania wytycznych SEO.

 

Crawler Darmowy

 

 

Poznamy dzięki niemu między innymi:

  • Strukturę strony
  • Strukturę nagłówków
  • Listę linków wychodzących
  • Strony oznaczone jako nofollow/noindex
  • Listing podstron z TITLE, META DESCRIPTION
  • i wiele wiele innych.

 

Program przydatny będzie również przy generowaniu adresów URL całej strony, gdy przykładowo potrzebujemy ich listę w celu przypisania słów kluczowych, ujednolicenia opisów czy wykonania przekierowań do nowej wersji strony.

Sprawdzimy w nim także które linki wewnątrz prowadzą do 404 i będziemy mogli przekierować je we właściwe miejsce. Dzięki takim listingom i filtrom jesteśmy w stanie w szybki sposób określić, które podstrony wymagają jeszcze uzupełnienia znaczników title czy nie mają określonego nagłówka.

Oczywiście tego typu darmowych narzędzi seo jest znacznie więcej. Jeśli potrzebujemy jakiegoś konkretnego, warto szukać w wyszukiwarce czy na forach. Jeśli chcesz, abym nagrał jak dobrze posługiwać się takim narzędziem by móc wycisnąć jak najwięcej informacji dla siebie zostaw komentarz!

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

3 myśli w temacie “BeamUsUp SEO Crawler darmowy program”

  1. Za mało mięsa, jak już przedstawiasz jakieś narzędzie to postaraj się o wyczerpanie tematu, opisanie dokładnych funkcjonalności. Artykuł jest mało przydatny dla zwyczajnego użytkownika.

    1. To nie jest tutorial z obsługi tego narzędzia czy poradnik. To tylko informacyjny post o pojawieniu się takiego narzędzia. Kto używał wymienionego także wyżej ScreamingFroga będzie wiedział co z tym zrobić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *