BeamUsUp SEO Crawler darmowy program

Narzędzie do badania i skanowania strony. Analogiczne działanie do robota Google. Dzięki niemu możemy sprawdzić strukturę strony i wszystkie adresy URL witryny. To wszystko dostępne za darmo.

BeamUsUp SEO Crawler

To crawler zachowujący się podobnie do bliźniaczego narzędzia Screaming Frog który w darmowej wersji pozwala na skanowanie stron do 500 URL’ów. Do większych zasobów trzeba wykupić licencje. Jest jednak alternatywa.

 

BeamUsUp SEO Crawler jest to aplikacja desktopowa napisana w języku Java bez problemu pobierzesz go na system Windows oraz uruchomisz na linux’ie.

Dzięki niemu możesz bezboleśnie zbadać  stronę internetową i wyciągnąć informacje niezbędne do przygotowania wytycznych SEO.

 

Crawler Darmowy

 

 

Poznamy dzięki niemu między innymi:

  • Strukturę strony
  • Strukturę nagłówków
  • Listę linków wychodzących
  • Strony oznaczone jako nofollow/noindex
  • Listing podstron z TITLE, META DESCRIPTION
  • i wiele wiele innych.

 

Program przydatny będzie również przy generowaniu adresów URL całej strony, gdy przykładowo potrzebujemy ich listę w celu przypisania słów kluczowych, ujednolicenia opisów czy wykonania przekierowań do nowej wersji strony.

Sprawdzimy w nim także które linki wewnątrz prowadzą do 404 i będziemy mogli przekierować je we właściwe miejsce. Dzięki takim listingom i filtrom jesteśmy w stanie w szybki sposób określić, które podstrony wymagają jeszcze uzupełnienia znaczników title czy nie mają określonego nagłówka.

Oczywiście tego typu darmowych narzędzi seo jest znacznie więcej. Jeśli potrzebujemy jakiegoś konkretnego, warto szukać w wyszukiwarce czy na forach. Jeśli chcesz, abym nagrał jak dobrze posługiwać się takim narzędziem by móc wycisnąć jak najwięcej informacji dla siebie zostaw komentarz!

3.7/5 - (18 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

3 komentarze do “BeamUsUp SEO Crawler darmowy program”

  1. Za mało mięsa, jak już przedstawiasz jakieś narzędzie to postaraj się o wyczerpanie tematu, opisanie dokładnych funkcjonalności. Artykuł jest mało przydatny dla zwyczajnego użytkownika.

    1. To nie jest tutorial z obsługi tego narzędzia czy poradnik. To tylko informacyjny post o pojawieniu się takiego narzędzia. Kto używał wymienionego także wyżej ScreamingFroga będzie wiedział co z tym zrobić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.