Linki w treści, Wtyczka: SEO Auto linker

Linkowanie wewnętrzne to bardzo ważny element, każdej strony. Jeśli prowadzimy działania Content marketingowe to w szczególności musimy pamiętać o linkach. Jaką wtyczkę wybrać do WordPress’a?

 

Linki w treści

Linki w treści to przede wszystkim łatwa nawigacja dla użytkowników, ale i robotów indeksujących. Dzięki temu wiedzą z perspektywy jakiego contentu jakie adresu url są ważniejsze. Dlatego należy zadbać o linki wewnątrz swojej witryny.

Kolejnym argumentem są nasze zaplecza. Jeśli mamy w posiadaniu dużą ilość wordpressów z wartościową treścią i chcemy wesprzeć linkami naszą stronę to najlepiej użyć wtyczki. Dzięki narzędziu multisite możemy zarządzać wieloma blogami jednocześnie.

Z testów wynika, iż najlepszą wtyczką do linkowania (i najbardziej prostą) jest SEO Auto Linker.

 

 

Seo auto linker

Przedstawiam prostą w użyciu wtyczkę do linków wewnętrznych. Link do oficjalnej strony znajduje się tutaj.

seo-auto-linker

 

Wprowadzamy tytuł (widoczny tylko dla nas), następnie słowa kluczowe (anchory przyszłych linków), jeśli chcemy wprowadzić kilka różnych dla tego samego adresu url, wciskamy enter i wpisujemy kolejne.

Następnie w URL podajemy adres strony. W sekcji Link per pages – wybieramy maksymalną ilość wystąpień linków na danej stronie. Tzn. jeśli na danej stronie fraza „rynek” wystąpi 5 razy, a my wpiszemy tam 1, to tylko pierwsze słowo kluczowe „rynek” zostanie podlinkowany.

Następnie wybieramy typ linku, dofollow oraz nofollow. Możemy także zdecydować czy link zostanie otwarty w nowej karcie – target: blank.

Po prawej stronie decydujemy gdzie będą linkowane słowa kluczowe: wpisy czy strony – a może jedno i drugie? To już zależy od naszej strony i przyjętej strategii.

W każdej chwili możemy też linki wyłączyć. Zapraszam do testowania tego na swojej witrynie 🙂

 

4.4/5 - (5 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “Linki w treści, Wtyczka: SEO Auto linker”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.