Google URL Shortener

Uwaga! Google zamyka goo.gl

Dokładnie 13 kwietnia 2018 roku nowym użytkownikom wyłączona zostanie możliwość tworzenia krótkich linków za pomocą goo.gl. Obecni użytkownicy będą mogli korzystać z platformy jeszcze przez …

Obecni użytkownicy będą mogli jeszcze korzystać z goo.gl przez rok, a utworzone wcześniej linki będą działać. Planowo dezaktywacja narzędzia przewidziana jest do 30 marca 2019 roku. 

Likwidacja goo.gl

Google likwiduje skracacz linków goo.gl

Firma Google doszła do wniosku, że pora zamknąć skracacz linków. Ich era może zostać uznana za zamkniętą. Ostatnio można przyjąć, że firma Google zamyka co raz to więcej swoich rzeczy

Firma Google planuje rewolucję w postaci  tu. Jest to narzędzie – które znane jest już od dawna. W dużym uproszczeniu umożliwia przygotowanie linku, który prowadzi do różnych stron lub miejsc w aplikacji, w zależności od tego, na jakim urządzeniu jest otwierany. Niestety przygotowanie linka jest dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku zwykłego skracacza.

Więcej możesz przeczytać także tu.

Co teraz, Jak żyć?

Możesz w pierwszej kolejności przygotować się do tej zmiany. Masz do tego dużo czasu. Wyjścia są dwa. Opisywałem już je na blogu. Korzystasz nadal z serwisów zewnętrznych lub budujesz swój własny niezależny skracacz linków oparty o własną domenę.

5/5 - (1 vote)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “Uwaga! Google zamyka goo.gl”

  1. Nic o tym nie wiedziałem. Ciekawi mnie, jakie będą efekty tej rewolucji. Myślicie, że będzie lepiej, czy będzie gorzej?

  2. Szkoda, że likwidują usługę ale warto zainteresować się własnym skracaczem instalowanym na serwerze np. Yourls.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.