Google-subscription-news

Google opiniotwórcza platforma, wykup subskrypcje

Czy szukając informacji w sieci denerwowały Cię PayWall’e? Masz wykupione suby? Wiele serwisów informacyjnych, nie chcąc obrzucać swojej strony reklamami, woli udzielić dostępów do treści za pomocą PayWall’y. Google postanowiło walczyć z Fake News’ami oraz wspierać serwisy dostarczające rzetelne treści.

Google walczy

Google promuje działania blokujące agresywne reklamy. Jednocześnie starając
się co raz bardziej wtopić reklamy w otoczenie strony na której się znajdują. Przykładem są chociażby elastyczne reklamy w Google Adsens (np.: kolor dostosowujesz do strony) czy reklamy w sieci wyszukiwania, które jak pokazują nieoficjalne badania jednego z członków grupy marketingowej na facebooku,
ludzie nie rozróżniają reklamowych wyników od naturalnych.
Google-subscription-news
 
Wyniki wyszukiwarki wpływają na wybory Jak donoszą badania z 2015 kolejność wyników wyszukiwania mogłaby już wpłynąć nawet preferencje wyborcze.
Kryzysu wizerunkowy nastał, gdy największe media na świecie odkryły że wyniki wyszukiwania jednak nie są w rzeczywistości tak krystaliczne jak potocznie sądzono.

Subscribe with Google w 2018

Chcąc dostarczać rzetelnych treści nowoczesne media cyfrowe muszą sporo poświęcić. Dawniej gazety kupowaliśmy w kioskach, teraz przyszła pora na wykup subskrypcji za kilka groszy/złotych na dostęp do treści cyfrowych.
W końcu ich produkcja też kosztuje. Obecnie portale newsowe, utrzymują się głównie dzięki publikacji artykułów sponsorowanych czy  tony reklam które próbujemy blokować różnej maści blokerami.
Teraz opłacisz subskrypcję w Google i będziesz mieć dostęp do wybranych treści na konkretnych serwisach bez ograniczeń w ramach wykupionego planu.

Usługa Google to nie tylko realizacja samej płatności jako PayWall, ale to duży rozbudowany system, który proponuje subskrypcję na podstawie analizy zachowań użytkownika, a także jest zintegrowany z rozszerzeniem Google Analytics pod nazwą: News Consumer Insights.

Bloomberg ustalił, że Google w ramach promocji zaufanych wydawców będzie wyświetlać ich wyżej w wynikach wyszukiwania. Oczywiście użytkownikom, którzy wykupili subskrypcję. Przy płatnościach prowizja Google będzie wynosić od 5 do 15%.

Firma Google testowała to rozwiazanie przy współpracy z St. Louis Post-Dispatch. Gdzie osgiąnięto 150% wzrost wyświetleń artykułów i potrójne zwiększenie tempa wykupu subskrypcji.

Kiedy Subscribe with Google w Polsce?

Na razie Subscribe with Google jest niedostępna w Polsce, zapewne jak prawie wszystkie inne usługi, pojawi się również w naszym kraju. Niebawem nasza kiebłasa dogoni ich. Warto badać rynek Amerykański i śledzić przebieg wdrożenia tej usługi.
 
 Źródła:
5/5 - (1 vote)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.