Brak Adresu URL w Google

Wyniki mobilne bez adresu URL?!

Google często testuje nowe zmiany, zaczynając od swojego podwórka. Na Twitterze opublikowano ostatnio kilka ciekawostek odnośnie wyników mobilnych. Czyżby wyniki mobilne bez wyświetlania adresów URL? To żart – czy jest to możliwe?

Wyszukiwania Google na Androidzie

Wyniki wyszukiwania nie zawierają adresów URL. Zamiast tego wyświetlają tylko tytuł strony, miniaturkę wyróżnionego obrazu z serwisu. Czy widziałeś już ten screen?

Brak adresów url w wynikach mobilnych Google

Sam pomysł jest troszkę rewolucyjny. Już nie od dziś Google kombinował z wyglądem wyników wyszukiwania.

Nie jest jasne, czy Google tylko przeprowadza test lub stopniowo wprowadza zmiany. Ale trudno jest zrozumieć, jak może to pomóc użytkownikom. Firma  z Doliny Krzemowej wydaje się też testować inny sposób wyświetlania adresów URL i znaczków AMP:

 

Twitter

 

Wyobrażasz sobie wyniki wyszukiwania bez linków, czy to dobry pomysł?

 

 

Źródło screenów: The Next Web

4.3/5 - (6 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

3 komentarze do “Wyniki mobilne bez adresu URL?!”

  1. Sztuczne pompowanie AMP, które w większości przypadków oprócz przyspieszenia serwisu daje skutki odwrotne od zamierzonych. Na ten moment trochę przestrzelona technologia.
    Co do serwowania wyników bez urla, to dla mniej znanych brandów może to być zmiana na plus w kwestii pozyskiwania ruchu.

  2. Wygląda bardziej przejrzyście, może to być całkiem rozsądne rozwiązanie na urządzenia mobilne – ale raczej daleko temu pomysłowi do 'rewolucji’;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.