Google ucina wyniki wyszukiwania dla konkretnych zapytań

Jeśli korzystasz z narzędzi przeglądarki jak przelicznik walut, czy kalkulator, zauważysz pewnie, że Google od kilku dni ucina wyniki wyszukiwania. Bowiem przecież nikt nie szuka niczego więcej niż wyniku konkretnego działania jaki wpisaliśmy do wyszukiwarki.

W końcu jeśli wpisujemy do wyszukiwarki zapytanie 20 USD na PLN czy 5+9 oczekujemy tylko odpowiedzi, a nie listy linków.

 

3.5/5 - (11 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

3 komentarze do “Google ucina wyniki wyszukiwania dla konkretnych zapytań”

    1. Zobaczymy czy Google pójdzie o krok dalej. Czy będzie ucinał też wyniki przy Direct Answers. Teraz argumentował to tym, że przecież użytkownicy nie korzystali z wyników, tylko z natywnych narzędzi wyszukiwarki jak kalkulator, czy przelicznik walut. Oczywiście chodzi tu o przyspieszenie czasu reakcji wyszukiwarki. Dzięki temu, że nie renderuje ona wyników pod – strona wczytuje się szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.