Cortana

Czy Cortana zastąpi „Ok Google” ? Cortana vs Google Assistant

Nigdy więcej „OK Google”? Od teraz na systemach Android można podmienić domyślnego asystenta Google na znaną z systemu Windows: Cortana. Czy to plus? Czy niebawem będzie to już domyślne ustawienie?

Cortana na Android

Nie wiem jak często przytrzymujesz przycisk home i korzystasz z asystenta google, ale przynajmniej on rozumiał co mówisz do niego po polsku. Niestety Cortana tego Ci nie zaproponuje. Przynajmniej nie teraz. Jeśli jednak chcesz spróbować rozmawiać ze swoim telefonem po angielsku to te wieści Cię ucieszą.

Cortana może teraz być domyślnym asystentem na Androidzie. To Cortana będzie Cię wspierać, gdy długo naciskasz przycisk domowy. Asystenta Google nadal będzie można zainicjować przez pole wyszukiwania na ekranie Android lub mikrofon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.cortana

Na tą chwile nie jest jasne, ile osób będzie się starało, aby Cortana stała się domyślnym asystentem. Myślę że jest to skierowane do osób, które używają komputerów z systemem Windows, ale mają telefony z Androidem, co pozwala na przeniesienie asystenta z Windowsa także na swój telefon.

Cortana vs Google Assistant

Microsoft twierdzi, że Cortana ma blisko 150 milionów użytkowników w swoim ekosystemie.. Pomimo znacznej ilości zwolenników, Cortana nadal walczy z  Google Assistant ze względu na wbudowaną pozycję na iPhone i Android.

Czy zatem kiedyś będzie ona domyślna? Raczej nie, Google nie może pozwolić sobie na rozwój swojego Google Assistant szczególnie, że rozwija linie produktów oraz algorytmami wyszukiwarek pod wyszukiwanie głosowe. Z czasem wyłonią nam się dwaj główni gracze na rynku Głosowych asystentów.

3/5 - (2 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.