My Meest paczka z Chin w RUCHu

Paczka z Chin czyli MyMeest – paczka w ruchu

Jeśli robisz zakupy na aliexpress, możesz spodziewać się SMS-a i maila od MyMeest. Przekazuje ona bowiem część paczek z Państwa Środka bezpośrednio do spedytora jakim jest „Paczka w RUCHU”. Jak to działa?

Paczka z Chin wyląduje w kiosku

Nim jednak paczka trafi do algorytmicznie wybranego najbliższego punktu „RUCHu” względem Twojego adresu na paczce, możesz mieć wpływ na jej spedycje. Wystarczy w pierwszym mailu zmienić miejsce docelowe gdzie zostanie dostarczona Twoja paczka.

Firma My Meest przesyła w pierwszej kolejności wiadomość e-mail i sms do Ciebie celem poinformowania o tym, że zajmuje się Twoją paczką i masz możliwość zmiany miejsca – gdzie finalnie będzie czekać na Ciebie.

Następnie za pomocą ich strony śledzisz proces dostawy Twojej paczki do ich magazynu. Kolejnym krokiem jest przekazanie paczki do systemu „Paczka w RUCHu” i kolejna wiadomość jaką otrzymasz będzie już tą od spedytora który finalnie dostarczy Ci możliwość odebrania paczki w kiosku/punkcie RUCH. Otrzymujesz wówczas PIN którym autoryzujesz odbiór swojej paczki w godzinach otwarcia danego punktu.

Wady

Osoby które mieszkają w mniejszych miejscowościach gdzie punkty/kioski RUCH nie występują w dużym zagęszczeniu, niestety będą musieli się do nich przespacerować/dojechać. To jest wada tego rozwiązania.

Zalety

Zaletą jest, że listonosz nie uszkodzi Ci przesyłki siłując się z wciśnięciem jej do EURO-Skrzynki, bądź innego miejsca gdzie zostawia Ci listy. Niewątpliwie zaletą jest informacja o tym kiedy przesyłka faktycznie dociera do punktu odbiorczego, gdzie możemy  się udać – prawie natychmiast  (w godzinach otwarcia) i odebrać bez większych kolejek. Wszystko dzięki otrzymaniu wiadomości e-mail i SMS.

Z pocztą polską bowiem nie zawsze jest tak kolorowo. Czasem nasze paczki z Chin leżą tam tygodniami nim finalnie listonosz podejmie próbę doręczenia czy dostarczy awizo celem odbioru przesyłki w placówce pocztowej.

Podsumowanie

Niestety na etapie wyboru rodzaju wysyłki nie mamy tu żadnego wpływu. Bowiem w żaden sposób nie jesteśmy wstanie rozpoznać czy wybrana forma wysyłki zostanie doręczona w imieniu Poczty Polskiej czy Paczka w RUCHu. Warto jednak sprawdzić skrzynkę mailową dokładnie nawet zakładkę SPAM. Być może tam znajduję się informacja od firmy My Meest.

Paczka z Chin czyli MyMeest – paczka w ruchu
5 / 5 z 2 głosów

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *