My Meest paczka z Chin w RUCHu

Paczka z Chin czyli MyMeest – paczka w ruchu

Jeśli robisz zakupy na aliexpress, możesz spodziewać się SMS-a i maila od MyMeest. Przekazuje ona bowiem część paczek z Państwa Środka bezpośrednio do spedytora jakim jest „Paczka w RUCHU”. Jak to działa?

Paczka z Chin wyląduje w kiosku

Nim jednak paczka trafi do algorytmicznie wybranego najbliższego punktu „RUCHu” względem Twojego adresu na paczce, możesz mieć wpływ na jej spedycje. Wystarczy w pierwszym mailu zmienić miejsce docelowe gdzie zostanie dostarczona Twoja paczka.

Firma My Meest przesyła w pierwszej kolejności wiadomość e-mail i sms do Ciebie celem poinformowania o tym, że zajmuje się Twoją paczką i masz możliwość zmiany miejsca – gdzie finalnie będzie czekać na Ciebie.

Następnie za pomocą ich strony śledzisz proces dostawy Twojej paczki do ich magazynu. Kolejnym krokiem jest przekazanie paczki do systemu „Paczka w RUCHu” i kolejna wiadomość jaką otrzymasz będzie już tą od spedytora który finalnie dostarczy Ci możliwość odebrania paczki w kiosku/punkcie RUCH. Otrzymujesz wówczas PIN którym autoryzujesz odbiór swojej paczki w godzinach otwarcia danego punktu.

Wady

Osoby które mieszkają w mniejszych miejscowościach gdzie punkty/kioski RUCH nie występują w dużym zagęszczeniu, niestety będą musieli się do nich przespacerować/dojechać. To jest wada tego rozwiązania.

Zalety

Zaletą jest, że listonosz nie uszkodzi Ci przesyłki siłując się z wciśnięciem jej do EURO-Skrzynki, bądź innego miejsca gdzie zostawia Ci listy. Niewątpliwie zaletą jest informacja o tym kiedy przesyłka faktycznie dociera do punktu odbiorczego, gdzie możemy  się udać – prawie natychmiast  (w godzinach otwarcia) i odebrać bez większych kolejek. Wszystko dzięki otrzymaniu wiadomości e-mail i SMS.

Z pocztą polską bowiem nie zawsze jest tak kolorowo. Czasem nasze paczki z Chin leżą tam tygodniami nim finalnie listonosz podejmie próbę doręczenia czy dostarczy awizo celem odbioru przesyłki w placówce pocztowej.

Podsumowanie

Niestety na etapie wyboru rodzaju wysyłki nie mamy tu żadnego wpływu. Bowiem w żaden sposób nie jesteśmy wstanie rozpoznać czy wybrana forma wysyłki zostanie doręczona w imieniu Poczty Polskiej czy Paczka w RUCHu. Warto jednak sprawdzić skrzynkę mailową dokładnie nawet zakładkę SPAM. Być może tam znajduję się informacja od firmy My Meest.

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Jedna myśl w temacie “Paczka z Chin czyli MyMeest – paczka w ruchu”

  1. Forma przesyłki MeestPolska-Ruch Nie Ma żadnych pozytywów! Męstwo przetrzymuje paczki po 2-4 tygodnie, ma bałagan, nie odpowiada na maile i oszukuje tracking… w zasadzie nie wiadomo gdzie jest paczka bo tracking AliExpress podaje coś innego a trackingi niezależne nie pozostawiają wątpliwości- paczka zniknęła w magazynach meestPolska. Takich klientów jak ja (3tygodnie paczka leży w czeluściach meest) są dziesiątki na Facebooku, wykopie itp… to znaczy, że muszą ich być setki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *