Gwiezdne Wojny - 4DX Kino

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Zapraszam na krótką recenzje formy kinowej jaką jest 4DX na podstawie filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Czyli pierwszy raz z kinem 4D.

Recenzja Filmu w 4DX

„Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”

Kino Cinema City  w  Škoda 4DX™ (3D) Napisy.

Ocena:    5/6

Plakat Kina Cinema City

 

Wybór filmu

To mój pierwszy film na który zdecydowałem się wybrać w wersji Škoda 4DX™+ 3D. Na początku zaznaczę, że do kina innego niż 2D (chyba że jest to 3D przyrodniczy serwowany w IMAX’ie i nagrywany natywnie w trójwymiarze) zdecydowanie podchodzę sceptycznie. Kino to obraz to film, nie manipulacja obrazem i oszukiwanie widza w czasie rzeczywistym.

Osobiście wybrałem tytułowy film właśnie w wersji trójwymiarowej z napisami 🙂 w postaci 4DX. Dlaczego? Gwiezdnych Wojen przedstawiać nie muszę. Liczne zabiegi i efekty komputerowe to podstawa tego filmu. To też padło na tą pozycje.

Czy warto?

Myślę, że tak – ale lepiej wybrać kino akcji z 3D, a sagę obejrzeć w 2D nawet i w 4DX. Jednak jeśli ktoś ma się wybrać pierwszy raz to również może to być interesujące przeżycie 🙂

Cena biletu

Cena biletu zależna jest od tego czy film wybieramy w weekend czy w tygodniu. Jako człowiek pracujący wybrałem weekend. Czyli ? 

Czyli 45 złotych polskich.

W cenie biletu w przypadku tego filmu to 2h bujania się w fotelu 🙂

 Efekty

W samym filmie głównie uświadczymy ruchu fotelem oraz wiatru. Woda będzie na nas tryskać tylko raz pod koniec filmu. Nie chcę spoilerować dlatego powstrzymam się od szczegółów dotyczących fabuły. Zapach będzie mniej wyczuwalny, jednak pojawia się. Stroboskopy to ciekawy wynalazek jednak nie do końca sprawdza się na sali.

Co wyróżnia? 

A! No, mnie zaskoczyły dysze na nogi. W momencie gdy jeden z bohaterów obrywa leżąc w nogę Ty również (nie tylko czujesz ucisk na plecach) ale naglę dostajesz strzała mocnym strumieniem powietrza w Twoją nogę.

Więcej o efektach 4DX na stronie informacyjnej kina.

 Wrażenia i ocena

Wydaje mi się, że film w 3D w kinach Cinema City to niestety straszny kicz. Polecam Gwiezdne Wojny obejrzeć w standardzie 2D, tak normalnie i cieszyć się dobrą jakością obrazu. Filmy 3D z 4DX zostawmy dla kina akcji.

PS. Film sam w sobie był super 🙂

Ocena:    5/6

3.6/5 - (8 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.