Googlebot i Chrome 74

Doczekaliśmy się czasu w którym Googlebot renderuje strony tak jak widzą ją użytkownicy, którzy aktualnie korzystają z najnowszej wersji przeglądarki Chrome.

Googlebot i nowy Chrome

Google czyni Googlebota bardziej aktualnym, co oznacza, że ​​będzie stale aktualizowany za każdym razem, gdy pojawi się nowa wersja przeglądarki Chrome. Wcześniej Googlebot korzystał z usługi renderowania stron internetowych opartej na Chrome w wersji: 41. Teraz skoczy do wersji: Chrome 74.

„ Googlebot uruchamia teraz najnowszy silnik renderujący Chromium 74 (…) Googlebot będzie regularnie aktualizował swój silnik renderujący, aby zapewnić obsługę najnowszych funkcji platformy internetowej. ”

Możemy przeczytać więcej w  oficjalnym ogłoszeniu >>

Googlebot celowo pozostawał w tyle, aby zapewnić Twórcom stron duży zapas czasu na indeksowanie stron internetowych zgodnych ze starszymi wersjami Chrome. To jednak przeszkadzało witrynom zbudowanym na nowoczesnych platformach z funkcjami nieobsługiwanymi przez Chrome 41.

Niektóre z bardziej znanych nowych funkcji obsługiwanych przez Googlebota to:

    • ES6 i nowsze funkcje JavaScript
    • IntersectionObserver do leniwego ładowania
    • Interfejsy API składników sieci Web v1

Osobiście ciesze się z obsługi IntersectionObserver 🙂 Googlebot! Przybywaj!

5/5 - (2 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Jeden komentarz do “Googlebot i Chrome 74”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.