Usługi domeny w Google Search Console

Google Search Console – Usługa Domeny

Kolejny wpis dotyczący nowości w Google Search Console. Tym razem ważna zmiana, chyba dla każdego SEOwca. Cieszymy się, że gigant bierze pod uwagę opinię webmasterów. Użytkownicy często wyrażali niezadowolenie z tego, że muszą tworzyć osobne profile dla różnych wersji swojej witryny (http, https, www, m i innych). Teraz to już przeszłość.

Usługa domeny w Google Search Console

Aby rozwiązać  problem dodawania kilku wersji witryny,  Google stworzył nową, praktyczną funkcję o nazwie usługa domeny. Teraz najczęstsze wersje witryny można określić w jednej usłudze. Zyskujemy tym samym porządek na swoim koncie i przejrzystość. Dawno czekaliśmy na takie rozwiązanie.

Jak to działa?

Usługa domeny obejmuje adresy URL ze wszystkich subdomen, ścieżek i protokołów. Jeśli na przykład określisz swoją usługę domeny jako „example.com”, Twoja witryna będzie obejmować adresy URL z domen example.com, m.example.com, www.example.com i wszelkich innych subdomen adresu example.com – zarówno w wersji http, jak i https. Dodając tę usługę, nie spowodujesz zmian w Twoich istniejących usługach ani ich usunięcia. Co najważniejsze tę usługę możesz usunąć. Oczywiście usługi domeny są dostępne  tylko w nowej wersji Search Console.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na stronę pomocy Google Search Console dotyczącą Usługi Domeny >>

 

 

3.7/5 - (3 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

2 komentarze do “Google Search Console – Usługa Domeny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.