Nauka szybkiego pisania na klawiaturze [Produktywność]

Aktualny trend zdobywania technik produktywności sugeruje ciągłe udoskonalanie swoich umiejętności aby móc coraz to lepiej i lepiej poprawiać swoją efektywność na co dzień w pracy. W tym wpisie pokażę Ci jak podnieść swoją produktywność poprzez poprawę szybkości pisania na klawiaturze. Codziennie piszemy teksty lub wiadomości. Dzięki tej małej (prozaicznie) niepozornej umiejętności możemy znacznie podnieść naszą efektywność. Wystarczy że po prostu, nauczymy się szybciej pisać na naszej własnej klawiaturze i zaoszczędzimy tym samym wiele minut w ciągu całego dnia. Zapraszam Cię do tego eksperymentu.
Czytaj dalej Nauka szybkiego pisania na klawiaturze [Produktywność]

LLMy na własnym komputerze – Czyli „własny darmowy AI”

Krótki przegląd narzędzi do uruchomienia na własnym urządzeniu dużego modelu językowego – czyli sztucznej inteligencji. Wysyłaj prompty do lokalnego modelu bez udostępnienia danych do firm trzecich. Sprawdź możliwości i zweryfikuj zasoby swojego komputera przed instalacją.

Czytaj dalej LLMy na własnym komputerze – Czyli „własny darmowy AI”

Konfiguracja i instalacja Google Tag Manager’a oraz Google Analytics 4, krok po kroku

Kolejny wpis z cyklu „Google Analytics 4”. Tym razem zajmiemy się konfiguracją Google Analytics 4. Wszystko to – krok po kroku, aby móc zacząć śledzenie zachowań użytkowników na Twojej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!

Czytaj dalej Konfiguracja i instalacja Google Tag Manager’a oraz Google Analytics 4, krok po kroku

Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie leży w Kotlinie Sandomierskiej, kilka kilometrów od Mielca. Łatwy dojazd do Rezerwatu i piękna, spokojna okolica to nie wszystkie atuty tego miejsca. Jeśli będziesz w pobliżu koniecznie zabierz ze sobą lornetkę lub aparat i poznaj mokradła, przechadzając się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną położoną na terenie rezerwatu.

Czytaj dalej Bagno Przecławskie, Rezerwat przyrody

Recykling treści na stronie internetowej

Kiedy Twój strona osiąga dziesiątki ilości podstron różnej maści, warto zastanowić się czy nie wprowadzić cyklicznego recyklingu treści. Frazę „recykling treści” można rozumieć jako szereg wszelakich działań contentowych, ale w tym wpisie omówimy sobie wybrane sposoby na przeanalizowanie treści na naszej stronie internetowej…

Czytaj dalej Recykling treści na stronie internetowej

Przyszłość branży SEO w kontekście LLM

Często bardziej świadomi klienci pytają mnie jak to jest z tym rozliczeniem się za działania SEO. Modeli rozliczeń jest wiele, w uproszczeniu za efekt / stały abonament / liczba godzin, podjętych działań. Czy w przyszłości przy rażąco większym udziale LLMów do serwowania wyników to się zmieni?

Czytaj dalej Przyszłość branży SEO w kontekście LLM

Universal Analytics vs Google Analytics 4 – krok 1

Cześć, w tej serii wpisów o nazwie „Google Analytics”, pokaże czym różnią się te dwie odrębne wersje narzędzia do analityki zachowań użytkowników. Przebrniemy również przez konfiguracje analityki razem z wytłumaczeniem. Gotowi? Weź kubek ulubionego napoju i zaczynamy! Na pierwszy ogień, zrozumieć zmiany (zachowań?)…

Czytaj dalej Universal Analytics vs Google Analytics 4 – krok 1

Docker – podstawowe komendy

Dziś, krótko o podstawowym poruszaniu się po dockerze. Czym jest docker? Co to jest? To narzędzie do wirtualizacji warstw konfiguracyjnych. Brzmi skomplikowanie, ale w założeniu to proste lekkie narzędzie dla developerów. Zamiast stawiać ciężkie maszyny wirtualne, czy wycofywać zmiany w plikach konfiguracyjnych we własnym systemie operacyjnym, tworzysz warstwę obrazu wirtualnego i już masz gotowe środowisko do uruchomienia dowolnej aplikacji.

Czytaj dalej Docker – podstawowe komendy

Czynniki mające wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach to złożony proces, który jest rezultatem wielu czynników. Niżej przedstawiono kilka kluczowych elementów, które mają wpływ na ranking strony w wynikach wyszukiwania, wraz z konkretnymi przykładami. Sprawdź!

Czytaj dalej Czynniki mające wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania

Tworzenie przyjaznych adresów URL dla lepszej optymalizacji SEO

Gdy mówimy o optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki (SEO), często skupiamy się na słowach kluczowych, treściach i linkach. Rzadko jednak zwracamy uwagę na aspekt, który może znacząco wpłynąć na widoczność naszej strony w wynikach wyszukiwania…

Czytaj dalej Tworzenie przyjaznych adresów URL dla lepszej optymalizacji SEO