Usuwanie użytkownika w systemie Linux – dobre praktyki.

Efektywne zarządzanie użytkownikami w systemach Linux jest kluczowe dla bezpieczeństwa i sprawnego działania organizacji. Jednym z istotnych aspektów jest trwałe usunięcie konta użytkownika, co może zapobiec wielu problemom, w tym utracie danych. Jak prawidłowo usunąć użytkownika z systemu linux, jakie są dobre praktyki? Sprawdźmy!

Czytaj dalej Usuwanie użytkownika w systemie Linux – dobre praktyki.

Słuchawki z przewodnictwem kostnym Suunto Sonic – Czy warto?

Zapraszam na krótką recenzje słuchawek z mechanizmem przewodnictwa kostnego. Na potrzeby testów, kupiłem w trakcie promocji świątecznej słuchawki fińskiej marki (wersja podstawowa), aby przekonać się czy warto i dla kogo są takie słuchawki.

Czytaj dalej Słuchawki z przewodnictwem kostnym Suunto Sonic – Czy warto?

Struktura strony – kluczem do sukcesu SEO

Cześć, zapraszam Cię na krótką lekcję tego, jak budować strony www. Dzięki temu wpisowi poznasz sposób kreowania witryn internetowych, pod to co potrzebują użytkownicy, tak aby łatwiej do nich dotrzeć i sprzedać to co masz im do zaoferowania. Odpowiedz na potrzeby swoich użytkowników!

Czytaj dalej Struktura strony – kluczem do sukcesu SEO

Dyski M2 NVMe a M.2 SATA – Sprawdź różnice

Dyski SSD (Solid State Drives) zrewolucjonizowały przechowywanie danych, oferując szybsze prędkości i większą niezawodność w porównaniu do tradycyjnych dysków twardych. Wśród SSD, M.2 SATA i M.2 NVMe to dwa popularne typy, każdy z własnymi cechami i zaletami. Zrozumienie różnic między nimi może pomóc w podjęciu świadomej różnicy, nie tylko w tym jak wygląda złącze 😉

Czytaj dalej Dyski M2 NVMe a M.2 SATA – Sprawdź różnice

Własny DeepSeek R1 na swoim komputerze – Uruchom prywatny darmowy AI.

Jeśli potrzebujesz własnego darmowego i prywatnego asystenta, spróbuj wykorzystać swój komputer. Zainstaluj ze mną kilka składników, aby w pełni uruchomić własny „czat gpt”. Dzięki tej instrukcji postawisz sprawny duży model językowy. Uruchomimy w oknie przeglądarki prywatnego DeepSeek R1, który nie wysyła żadnych danych do chmury. Nie przedłużajmy, zapraszam!

Czytaj dalej Własny DeepSeek R1 na swoim komputerze – Uruchom prywatny darmowy AI.

Publikacja strony opartej o Hugo na Cloud Flare Pages

Sprawdźmy gdzie i jak możemy sprawnie opublikować naszą pierwszą witrynę opartą o Hugo. W poprzednim wpisie pokazałem jak szybko uruchomić swoją pierwszą statyczną stronę z dynamicznie generowaną treścią. Teraz zajmiemy się jej publikacją prosto z Twojego katalogu domowe za pomocą popularnej platformy Cloudowej. Gotowy? Zaczynamy!

Czytaj dalej Publikacja strony opartej o Hugo na Cloud Flare Pages

Hugo – strona z dynamiczną treścią – Jak zbudować?

Aby wykonać swoją pierwszą statyczną stronę internetową najprościej jest napisać kawałek kodu HTML. Jednak po kilku tygodniach apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcielibyśmy mieć stronę z dynamicznie generowaną treścią – czyli taki CMS. To pierwsza myśl WordPress! O nie, nie! Nie tym razem. W tym wpisie pokaże Wam jak zbudować bardzo prostą dynamiczną wersję bloga/strony do wykorzystania praktycznie w dowolnym celu. Rozwiązanie które zastosujemy wspiera wiele platform Cloudowych jak AWS, Google Cloud, CloudFlare, co może przyspieszyć publikacje Twojej strony. Niektórzy nawet dadzą Ci dla niej hosting „za darmo”. Zainteresowany?

Czytaj dalej Hugo – strona z dynamiczną treścią – Jak zbudować?

GitHub zdalne repozytorium – Jak podłączyć z lokalnym repo?

W tym wpisie poznasz możliwość podłączenia swojego lokalnego repozytorium git do GitHub i przesyłania tam swoich zmian. Dzięki temu połączysz swój lokalny projekt ze zdalnym repozytorium i zyskasz dodatkowe możliwości…

Czytaj dalej GitHub zdalne repozytorium – Jak podłączyć z lokalnym repo?