Jakie domeny?

W jakie domeny inwestuje się za granicą?

Nowe końcówki, alternatywne rozszerzenia, znaki diakrytyczne w nazwie. Istnieje wiele nisz i sposobów na domenowy biznes. W co inwestuje się za granicą, krótki przegląd informacji.

Inwestycje w domeny, co się opłaca?

Nisze w domainingu pojawiają się i znikają częściej niż w innych branżach na świecie. Rynek domen internetowych jest bardzo wrażliwy, a przez co bardziej interesujący dla ludzi lubiących częste zmiany. W pewnej wypowiedzi Raymond Hackney na stronie thedomains.com zadał ważne pytanie dotyczące wyborów i aktualnych celów domeniarzy. Pod informacją posypała się fala komentarzy. Najczęściej pojawiały się tematy: wirtualna rzeczywistość, kryptowaluty, domeny emotikonowe, sztuczna inteligencja, nazwy exact-match. Jest to wyraźny kierunek idący w technologie przyszłości jak AI czy obecną sytuacje na rynku kryptowaluty.

Trendy w domenach

Dla przykładu użytkownik o nazwie „Steve” sugeruje inwestycje w domeny kryptowalutowe oraz nazwy odnoszące się do rynku konopi indyjskich. Bowiem jeśli interesujecie się obostrzeniami na temat tych roślinek to powszechnie w społecznej dyskusji widać większe zainteresowanie tą tematyką, także w potencjale tych fraz.
W ostatnich latach rośnie w szybkim tempie ilość pozwoleń czy liberalizacji prawa regulującego produkcję i obrót produktami z konopi. Właśnie to powoduje większe zainteresowanie domeniarzy tą tematyką.

Wśród przykładów użytkownik „Steve” wymienia CoinRacket.com, BlockPlanet.com, HelpCoin.com, BitcoinBoom.com, Dalej wskazuje także na nazwy „brandable”, a także pinyin, czyli w łacińskiej transkrypcji języka chińskiego (mandaryńskiego). Jest to znacznie zauważalny trend.

A jakie strategie obierają polscy łowcy domen?

3.7/5 - (3 votes)

Autor

Dominik Piestrzyński

Specjalizuje się w działaniach SEO oraz wsparciu IT. Automatyzuje procesy i wykorzystuje technologie do poprawy wyników biznesowych w organizacjach. Od lat pracuje aktywnie w sektorze IT i przygotowuje strategie pomagające zwiększyć ruch organiczny na stronach. Rozwijam również środowiska automatyzacji o LLMy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.