Linkowanie

Jak linkować bezpiecznie? O Anchorach słów kilka

Czynnik linków to jeden z najważniejszych po dobrej jakości treści. Nie wszyscy się z tym jednak zgodzą. Ale jedno jest pewne. Linkować do swoich stron należy z głową. Czyli jak prawidłowo linkować swoją stronę?

 

Jeśli dodajemy linki od zaprzyjaźnionych stron/kupujemy to jakie anchory stosować?

Anchor teksty

od najbezpieczniejszych:

  1. Adres URL
  2. Obrazek IMG (alt i title bez słowa kluczowego – sam brand)
  3.  Brand / nazwadomeny.pl
  4. nazwadomeny.pl słowo kluczowe
  5. Obrazek IMG (alt i title ze słowami kluczowymi)
  6. Fraza kluczowa (tzw. ścisłe dopasowanie – exact match)

Jeśli więc linkujemy z witryn mniej zaufanych, mniej pewnych co do ich „super mocy” czy jakości – Zalecane jest użyć 1 opcji. Pamiętajmy, że jeżeli nie mamy 100% zaufania co do jakości / reputacji danej strony lepiej tam linka do naszej witryny nie zamieszczać(!)

Linki warto dodawać w odpowiednich lokalizacjach na stronie. Przykładowo otaczając je tekstem, najlepiej kontekstowo pasującym do danej witryny. Nie sztucznie tylko miedzy akapitami. Obrazki również.

Anchory naturalne to tzw. „tu” , „sprawdź tutaj”, http://example.pl. Nie są jakościowo dobre, bo nie zawierają słowa kluczowego. Jednak duża liczba blogerów często wrzuca w ten sposób linki do swoich wpisów polecając serwisy gdzie np. ostatnio zrobili udane zakupy.

Typów linków jest sporo. Mogą być linki ze stopki / sidebaru zwane często jako linki site wide.  Swego czasu był ciekawy wątek na forum PiO o tych linkach – warto się z nim zapoznać. Obecnie dobrze zaplanowane linkowanie z wartościowych stron w postaci linków site wide robi dobrą robotę. Nawet linkowanie z 4 punktu z listy jest w stanie wynieś nas wysoko przy frazach „średniej konkurencji”. Oczywiście wszystko zależy od strony.

Na koniec jednak, pozostawiam Wam materiał od google w którym odpowiada na pytanie polskiego internauty.  Wideo z 2012… stare ale czy jare?

Jakie są Twoje doświadczenia? Podziel się w komentarzu.

 

 

 

 

 

4/5 - (4 votes)

Autor

Dominik

Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i realizacją działań SEO na rzecz dużych i małych przedsiębiorstw. Pracowałem między innymi dla Semahead czy wydawnictwa HELION. Prowadzę szkolenia z zakresu HTML5 i SEO. Każdego dnia odkrywam nowe możliwości, tak by rozwijać Twój biznes w sieci.

Jeden komentarz do “Jak linkować bezpiecznie? O Anchorach słów kilka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.